Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilciliği;
“Kimyasal silah kullanımına tolerans göstermeyeceğiz. Kimyasal silah kullananlardan hesap sorulmalı. Uluslararası toplum kimyasal silah kullanımının....
 
 
ABD...  Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın kendi halkına karşı kimyasal kullanmaya devam ettiğini ancak ABD'nin bu konuda tolerans göstermeyeceğini bildirdi.devil
 
 
ABD misyonundan, 21 Ağustos 2013'te Doğu Guta bölgesine yönelik  kimyasal saldırının dördüncü yılında yapılan açıklamada, Esad rejiminin sarin gazı saldırısında bin 400'den fazla kişinin hayatını kaybettiği hatırlatıldı.
 
 Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
 
“Esad'ın vahşetine tepki olarak, uluslararası toplum bir  daha böyle acımasız silahların kullanılmasını önlemek için rejimin kimyasal silahlarının imha edilmesi konusunda önemli adımlar attı ancak bütün bu çabalara  rağmen Esad korku saltanatı sürmeye ve kendi halkına karşı kimyasal silah  kullanmaya devam etti.”
 
Temsilciliğin açıklamasında, rejim tarafından 4 Nisan'da İdlib ilinin Han Şeyhun beldesine düzenlenen ve 100'den fazla kişinin ölümüne neden olan kimyasal silah saldırısıyla dünyanın bir kez daha dehşete düştüğü belirtildi.
 
ABD'nin daha önceki eylem ve uyarıları ile kimyasal silah kullanımı  konusundaki derin endişelerini dile getirdiğine değinilen açıklamada, devamla şöyle denildi:devil
 
“Kimyasal silah kullanımına tolerans göstermeyeceğiz. Kimyasal silah kullananlardan hesap  sorulmalı. Uluslararası toplum kimyasal silah kullanımının devam etmeyeceğinin teminatı için birlikte çalışmalı. Kimyasal silah saldırılarının kurbanları  unutulmamalı.” 
 
22 Agust 017- Rudaw

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.