Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD Koalisyonun, konvoya giden IŞİD araçlarını vurması nedeniyle, IŞİD üyelerinin tahliyesinin Farklı Güzergahlardan yapılabileceği belirtiliyor... (ABD'nin pençesine düşüp de, sonra kurtulmak mümkün değil, ABD uşaklarını, geberene kadar kullanır. d.d.com)

 

 

ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı koalisyon, Hizbullah ve IŞİD arasında varılan anlaşma gereği Lübnan sınırından Suriye'nin doğusuna doğru ilerleyen IŞİD konvoyunu vurabileceklerini bildirdi. 
 
Koalisyonun konvoya giden IŞİD araçlarını vurması nedeniyle, IŞİD üyelerinin tahliyesinin farklı güzergahlardan yapılabileceği belirtiliyor.
 
Koalisyon Sözcülüğü, Suriye-Lübnan sınırından Suriye'nin doğusuna doğru hareket eden IŞİD konvoyu hakkındaki soru üzerine yazılı açıklamada bulundu.
 
Koalisyon açıklamasında Hizbullah ve IŞİD arasında yapılan ve Lübnan-Suriye sınırındaki örgüt unsurlarının otobüslerle Suriye'nin doğusuna taşınmasını öngören anlaşmanın tarafı olunmadığı belirtildi.
 
Açıklamada, "IŞİD küresel bir terör örgütüdür ve başka birileriyle anlaşmak için teröristleri bir yerden başka bir yere taşımak kalıcı bir çözüm değildir. Bu tam da koalisyonun Suriye'deki askeri eylemlerinin neden gerekli olduğunu ispatlıyor" ifadesine yer verildi.
 
'KONVOYA GİDEN IŞİD ARAÇLARI VURULDU'
 
Söz konusu konvoyun koalisyon tarafından henüz vurulmadığı, sadece konvoya doğru ilerleyen ve IŞİD'e ait olduğu tespit edilen bazı araçların vurulduğu belirtilen açıklamada, daha fazla IŞİD militanı taşınmasını engellemek için konvoyun yolu üzerinde Ebu Kemal ile Hamayma bölgesi arasındaki yolun vurulduğu bildirildi.
 
ABD'li yetkililer, hava saldırılarının varılan anlaşmaya karşı güçlü bir mesaj niteliğinde olduğunu belirtti. IŞİD'lileri taşıyan konvoyun Irak sınırında örgütün yönetiminde bulunan yerleşimlere taşınması için alternatif güzergahlar izleyebileceği belirtiliyor.
 
Koalisyon sözcüsü Albay Ryan Dillon, konvoyun hareketini gerçek zamanlı olarak izlediklerini söylerken, ABD'nin IŞİD'le mücadele özel temsilcisi Brett McGurk, teröristlerin Suriye sınırından Irak'a geçmelerini eleştirerek, IŞİD'lilerin "savaş alanında öldürülmeleri gerektiğini" savundu.
 
31 Ağustos 2017-Sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.