Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Rusya Savunma Bakanlığı, havadan çekilmiş fotoğrafları yayınladı. Paylaşımda, ABD destekli Demokratik Suriye Güçleri (DSG) -PYD/PKK- birliklerinin Fırat nehrinin sol kıyısı üzerinden IŞİD mevzilerinden Hiçbir Engelle Karşılaşmadan Deyr ez Zor’a doğru ilerlediği aktarıldı.

 

 

 Fotoğraflarda ABD özel birliklerinin kullandığı Hummer marka zırhlı araçları net bir şekilde görülüyor.
 
Rusya Savunma Bakanlığı, Facebook sayfasından, IŞİD militanlarının Deyr ez Zor’un kuzeyinde konuşlandığı bölgelerin havadan çekilen fotoğraflarını paylaştı.
 
Paylaşımda, ABD destekli Demokratik Suriye Güçleri (DSG) birliklerinin Fırat nehrinin sol kıyısı üzerinden IŞİD mevzilerinden herhangi bir engelle karşılaşmadan Deyr ez Zor’a doğru ilerlediği aktarıldı.
 
Bakanlığın açıklamasında, “8-12 Eylül 2017 döneminde havadan çekilen fotoğraflarla IŞİD birliklerinin mevzilendiği bölgelerde ABD özel kuvvetlerinin kullandığı çok sayıda Hummer zırhlı araçları tespit edildi” ifadelerine yer verildi.
 
Açıklamada ayrıca fotoğraflarda ABD özel kuvvetlerinin daha önce IŞİD militanlarının bulunduğu bölgelere konuşlandığının net olarak görüldüğü, bu mevzilerin etraflarında çatışmaların veya koalisyonun hava saldırısının yapıldığına dair herhangi bir ize rastlanmadığı kaydedildi: 
 
“ABD kuvvetlerinin dayanak noktalarının IŞİD’in şu anda mevzilendiği bölgelerde bulunuyor olmasına rağmen söz konusu noktaların korunduğuna dair herhangi bir emare yok. Bu durum, orada bulunan tüm ABD askerlerinin teröristlerin kontrolündeki bölgelerde kendilerini tamamen güvende hissettiklerini gösteriyor.”
 
24 Eylül 017- Sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.