Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Military Times'a konuşan Pentagon Sözcüsü Eric Pahon, Suriye'deki asker sayısının FML seviyesinden daha fazla olduğunu, ancak Jerrard'ın açıkladığı 4 bin rakamına "uzaktan yakından yaklaşamayacağını" söyledi.
 

 

 

ABD'nin Suriye'deki işgali sanıldığından büyük: 4 bin asker mi?
 
ABD'nin Suriye'de 4 bin askerinin bulunduğu, en yetkili ağızlardan itiraf edildi. Suriye'de yalnızca IŞİD'le mücadele ve "danışmanlık-eğitim" için bulunduğu iddia edilen ABD'nin bu kadar askere neden ihtiyaç duyduğu şüphesi yaygınlaşıyor.
 
2014 yılında Suriye krizine müdahalede Esad'ı devirmekten IŞİD'le mücadeleye doğru kayan ABD, ülkedeki müttefiki YPG aracılığıyla yasa dışı askeri varlığını genişletiyor.
 
Military Times'tan Shawn Snow'un haberine göre, Kararlı Çözüm Operasyonu Ortak Görev Gücü Özel Operasyonlar Komutanı Tümgeneral James B. Jarrard, önemli bir itirafta bulundu.
 
Jarrard, Salı günü yaptığı basın brifinginde gazetecilere, Suriye'de 4 bin ABD askerinin bulunduğunu ağzından kaçırdı, ancak daha sonra hemen geri adım atmaya çalıştı.
 
ABD'nin Suriye'deki asker sayısı uzun süredir gizemini koruyor.
 
Obama döneminde yapılan, Kuvvet Personel Seviyeleri (FML) olarak nitelendirilen ve Irak ve Suriye'deki maksimum asker sayısını belirleyen düzenlemeye göre Irak'ta 5 bin 262, Suriye'deyse 503 askeri personele izin veriliyordu.
 
Ancak bu sayıların aşıldığı, harekât planlayan komutanların sürekli daha fazla asker talep ettiği biliniyor. 
 
Military Times'a konuşan Pentagon Sözcüsü Eric Pahon, Suriye'deki asker sayısının FML seviyesinden daha fazla olduğunu, ancak Jerrard'ın açıkladığı 4 bin rakamına "uzaktan yakından yaklaşamayacağını" söyledi.
 
Pahon, Özel Kuvvetler Komutanı'nın da "insan olduğunu, yalnızca hata yaptığını" savundu.
 
Buzzfeed'in geçen Ağustos ayında yaptığı bir haberde, ABD'nin Suriye'deki asker sayısı 2 bin olarak tahmin ediliyordu. Amerikan askerlerinin Menbic, Kobani, Tel Abyad, ve Tabka'da bulundukları söyleniyor.
 
ABD askerleri SDG'ye eğitim ve danışmanlığı vermenin yanı sıra, her tür hava koşulunda işleyebilecek 24 saatlik topçu desteği de sağlıyorlar.
 
Bunun yanı sıra, Türkiye destekli ÖSO'cularla SDG arasındaki gerilimi azaltmak için ABD askerleri devriye de geziyor.wink
 
Pahon'a göre, asker sayısındaki muammanın sebebi, bir önceki yönetimden kalan "anlaşılması güç sayım ve takip süreçleri."
 
01 Kasım 017-sol.org

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.