Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

HSD'den -yani PKK/PYD- üst düzey bir yetkili, ABD'nin Rakka'da askeri üs kurduğunu söyledi. ABD, daha önce PYD'nin elindeki Derik, Tabka, Rimelan, Hol, Şedadi, Kobani, Eyn İssa, Menbiç, Haseke ve Tel Abyad'da askeri üsler kurmuştu.
 
 
BasNews- ABD, kısa bir süre önce IŞİD'den alınan Rakka'da bir askeri üs kurduğu belirtildi.
 
Sputnik'e konuşan Demokratik Suriye Güçleri'nden (HSD)  -yani PKK/PYD- üst düzey bir yetkili, ABD'nin Rakka kentinde bir askeri üs kurduğunu söyledi.
 
Demokratik Suriye Güçleri (HSD) kaynaklarından edinilen bilgilere göre ABD, Suriye'nin kuzeyinde HSD ile birlikte IŞİD'den aldığı yerlerde askeri üsler kurmaya devam ediyor.
 
Suriye kuzeyinde HSD'nin olduğu bölgelerde 10 askeri üssü olan ABD, kısa bir süre önce IŞİD'den temizlenen Rakka kentinde de bir askeri üs kurdu.
 
'Kobani'nin güneyinde daha büyük bir askeri hava üssü kuruluyor'
 
IŞİD'in başkenti olarak gördüğü Rakka kenti, geçtiğimiz Ekim ayında ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin yardımıyla HSD güçleri tarafından IŞİD'den alınmıştı.
 
ABD, Suriye'nin kuzeyinde daha önce PYD'nin elindeki Derik, Tabka, Rimelan, Hol, Şedadi, Kobani, Eyn İssa, Menbiç, Haseke ve Tel Abyad'da askeri üsler kurmuştu.
 
Bu arada ABD, Kobani güneyinde Xerebişk köyü yakınlarında daha büyük bir askeri hava üssü kuruyor.
 
03 Kasım 017- BasNews

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.