Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

d.d.com; herkesin bildiği gerçek şu;  Musul'da (2014) gerek Peşmerge, gerek Irak ordu güçlerini hem eğiten hemde Onlara Komuta eden ABD idi.
Bunların, IŞID'a karşı koymasını bizzat ABD engelledi. Kısacası; 'yüzsüzlüğün bu kadarı fazla, sıkıysa ABD'yi yargılayın, idam edin!'

 

 

Hatırlatalım, o bölgelere IŞID'ı bizzat ABD faşistleri yollamıştı, IŞID'ı 'terör' gerekçesi olarak gösterip,  oralara yerleşecekti ABD -tıpkı, Libya, Suriye, Irak, Nijer, Nijerya,, Sudan.. da oynadığı oyunlar gibi-  ve böyle oldu. d..d.cm)
 
 Musul’u IŞİD'e kaptıran Iraklı Generale idam Cezasıdevil
 
Irak’ın tarihi şehri Musul’un Irak ve Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) eline geçmesinin sorumlusu olarak gösterilen general idama mahkum edildiği bildirildi.
 
(foto, bıyıklı olan Iraklı General, karşısındaki ise ABD'li coni)
 
IŞİD’in 2014 yılında gerçekleştirdiği saldırı sonucu Musul’u ele geçirmesinden sorumlu tutulan Iraklı general Mahdi Al Gharawi yargılandığı askeri mahkeme tarafından idama mahkum edildi.
 
İdama mahkum edilen Mahdi Al Gharawi Irak Başbakanı Haydar El Abadi’nin başbakanlığı döneminde ölüm cezası alan ilk ordu komutanı olarak kayıtlara geçti.
 
General Gharawi’nin idam ile cezalandırıldığını gösteren bir belge Cuma günü, hükümet yanlısı medya tarafından paylaşıldı.
 
IŞİD, General Gharawi’nin komutası altında bulunan yaklaşık 10 bin Irak Ordu askerinin ani geri çekilmesi sonucunda Musul’u 2014 Ağustos ayında ele geçirmişti.
 
04 Kasım 017- NerinaAzad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.