Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Irak basını, IŞİD lideri Ebubekir el Bağdadi'nin bir taksiyle Irak'tan Suriye'ye gittiği iddia etti. (Normalinde Washington Post, NewYork Times verirdi böylesi haberleri daha inandırıcı olsun diye ama, Irak basını söylemişse, öbürleri 'meşguldü' mutlaka.d.d.com)

 

 

Irak Medya Haber Ajansı'nın (Iraqi Media News Agency), Irak istihbaratından kaynaklara dayandırdığı haberine göre, IŞİD lideri Bağdadi 3 Kasım'da sarı bir taksi ile Irak'ın Fırat Nehri kıyısında yer alan Rava kasabasından Suriye'ye geçti.
 
El Bağdadi'nin fark edilmemek için sarı bir taksiyle yolculuk yaptığı belirtilen habere göre, IŞİD liderinin Suriye'ye geçtikten sonra Deyr ez Zor şehrine doğru hareket ettiği tahmin ediliyor.devil (demek ki, ABD/CIA'da renk körlüğü var 'sarı taksileri' fark etmiyor 'orta doğu da'. d.d.com)
 
Irak güçleri, ülkede IŞİD'in elinde kalan son bölgelerden El Kaim ve Rava'yı geri almak için ekim sonunda operasyon başlatmıştı.
 
Nitekim Irak ordusunun geçen hafta Suriye sınırındaki El Kaim kentine girmesi sonrası buradaki IŞİD militanlarının çoğu Suriye'deki Ebu Kemal kasabasına kaçmıştı.devil
 
Irak ordusu da güçlerini Fırat Nehri kıyısında yer alan başka bir yerleşim yeri olan Rava'ya yığmıştı.
 
06 Kasım 017- sputnik ve ajanslar

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.