Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

d.d.com: Suriye ordusu DÜN,  IŞID'ın son kalesi Elbu Kemal'e  girince,  ABD ve uşaklarını Panik kapladı.  Az sonra vereceğimiz linklere bakarsanız, bu 'dört ülkenin' söyledikleri yalanın nedenlerini anlarsınız. 

 

 

Aslında, 'tek ülke' bunlar.
 
Çünkü, İngiltere, Fransa, Almanya... ABD'nin sadece 'yarı-sömürgesi', hatta şubesi durumundadır. 
 
Dünkü, Suriye ordusunun IŞID'ın elinden aldığı Elbu Kemal haber linkleri aşağıdadır. Bugünkü propagandayı anlamak için, 'düne bakmak gerekir' .d.d.com.
8 Kasım 2017- Ajanslar: Suriye ordusu IŞİD’in son kalesi Elbu Kemal’e girdi
 
4 ülkeden Suriye'de Kimyasal Saldırı Açıklamasıcool
 
 
ABD, İngiltere, Fransa ve Almanya, ortak bir açıklama yaparak Suriye'nin Han Şeyhun bölgesindeki kimyasal silah saldırısından Esad'ın sorumlu olduğunu açıkladı.
 
ABD, İngiltere, Fransa ve Almanya, ortak bir yazılı açıklama yaparak Suriye'nin Han Şeyhun bölgesindeki kimyasal silah saldırısından Beşşar Esed rejiminin sorumlu olduğunu açıkladı.sad
 
ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Suriye'nin İdlib iline bağlı Han Şeyhun beldesine 4 Nisan'da yapılan kimyasal silah saldırısına ilişkin İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Fransız Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ve Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ile ortak bir yazılı açıklama yaptı.
 
Açıklamada, Birleşmiş Milletler (BM) ile Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütünce (OPCW) oluşturulan ve Suriye'de kimyasal silah kullanımını araştıran ortak soruşturma misyonunun (JIM) 4 Nisan'da Han Şeyhun'daki kimyasal saldırıya ilişkin soruşturmayı tamamladığı duyuruldu.
 
"JIM'ın açıkladığı sonuçlara güvenimiz tam" ifadesine yer verilen açıklamada, şu değerlendirmede bulunuldu:
 
"Suriye rejimi Kimyasal Silah Anlaşması da dahil olmak üzere uluslararası hukuku ihlal etmiştir. Bu hain saldırıyı kınıyoruz ve Suriye rejiminin bir an önce her türlü kimyasal silah kullanımına son vermesini ve bütün kimyasal silahları OPCW'ya bildirmesini talep ediyoruz.''
 
Açıklamada, eylül 2016'da Halep yakınlarında yer alan Um Huş bölgesindeki sarin gazı saldırısından terör örgütü IŞİD'ın sorumlu olduğuna yer verildi.Han Şeyhun belde merkezine düzenlenen kimyasal silah saldırısında 100 sivil yaşamını yitirmiş, 500 kişi de zehirli gazdan etkilenmişti.blush
 
On binlerce kişinin yaşadığı Han Şeyhun'da, sivillerin çoğu, bölgenin kimyasal silah nedeniyle kirlenmesi ve zehirlenme riskine karşı evlerini terk etmişti.
 
Kaynak: 09 Kasım 2017- yeniçağgazetesi.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.