Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Lübnan'daki Hizbullah hareketi, ABD'nin Kudüs'ü, İsrail'in başkenti olarak tanımasının ardından yapılan Filistin ayaklanması çağrılarına destek verdiklerini açıklayarak, 'intifada' çağrısında bulundu.

 

 

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah televizyon kanallarında yayınlanan konuşmasında, şu ifadeleri kullandı: "Direnişi tırmandırmak ve yeni bir Filistin intifadasına yönelik çağrıyı destekliyoruz. Bu, ABD'nin kararına karşı en önemli ve en ağır cevaptır."
 
Konuşmasında Arap ve Müslüman ülkelere ABD'yi Kudüs kararını yeniden ele alması için baskı uygulamaya davet eden Nasrallah, Filistin halkına karşı 'apaçık bir ABD saldırganlığı' olarak nitelendirdiği karar geri alınıncaya dek taraflara müzakereleri aksıya almaları çağrısında da bulundu.
 
Trump dün akşam yaptığı açıklamada, dünyayı ayağa kaldıran Kudüs kararını kameraların önünde açıklamış ve;
 "Ben artık zamanı geldiğine inanıyorum. Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma vakti gelmiştir. Büyükelçiliği Kudüs'e taşıma talimatı veriyorum." açıklamasında bulundu.
 
Trump'ın bu kararıyla, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyan tarihteki ilk ülke ABD oldu.
 
07 Aralık 017- Sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.