Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Suriye Dışişleri bakanlığı; “Erdoğan, Türkiye’yi Büyük bir Cezaevine Dönüştürdü... Erdoğan'ın rejimi, kendisinden farklı görüşe sahip olan herkesi yok etmeye çalışıyor...

 

 

Suriye Dışişleri Bakanlığı, Suriye lideri Beşar Esad'a 'terörist' diyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi. Sert ifadelerin yer aldığı açıklamada, Erdoğan'a terörü destekleme suçlaması yöneltildi.
         
Şam yönetimi, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a ‘terörist’ diyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yanıt verdi. 
 
Suriye Dışişleri Bakanlığı’nın yanıtında Erdoğan, ‘terörizmi desteklemekle’ suçlandı. Açıklamada Erdoğan’ın ‘Suriye’deki dökülen kanın asıl sorumlusu’ olduğu savunuldu; Cumhurbaşkanı ‘her türlü terörist gruba sınırsız destek sağlamak’la itham edildi.
 
‘İMPARATORLUK YOK OLDU’
 
Suriye’nin resmi haber ajansı SANA’nın bir Dışişleri kaynağına dayandırdığı haberde şu ifadeler kullanıldı: 
 
“Erdoğan ve rejiminin sahte iddiaları ve faciaya yol açabilecek politikalarının deşifre edildiğine dikkat çeken yetkili kaynak; dolayısıyla vaazda bulunma hakkı ya da güvenirliğinin olmadığını ifade etti. 
 
Yetkili kaynak bu yalan dolanları ve vaazlarının artık hiç kimse tarafından inandırıcı olmadığı gibi ona karşı bir kınama niteliği sayıldığına, bunak politikaları neticesinde düştüğü panik ve gerginliği de yansıttığının altını çizdi. 
 
Yetkili kaynak Erdoğan’ın içine işleyen paranoya ve geçmişten kalma evhamlarının yıpranmış imparatorluğun geri dönüşsüz olarak yok olduğunu unutmasına yol açtıklarına dikkat çekti.”
 
‘TÜRKİYE BÜYÜK BİR CEZAEVİNE DÖNÜŞTÜ’
 
SANA’ya konuşan Suriye Dışişleri kaynağı, Erdoğan’ın ‘IŞİD ve Nusra Cephesi dahil muhtelif isimler altında faaliyet gösteren radikal terör örgütlere sınırsız ve muhtelif tür destek sağlamaya devam ettiğini’ ileri sürdü. 
 
Haberde, “Erdoğan’ın Türkiye’yi büyük bir cezaevine dönüştürdüğüne ve basının yanı sıra kamu özgürlüğünü despotça engellediğine dikkat çeken yetkili kaynak; bu rejimin kendisinin yıkıcı ve öldürücü görüşünden farklı görüşe sahip herkesi yok etmeye çalıştığına dikkat çekti” denildi.
 
ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?
 
Erdoğan, Tunus’a yaptığı ziyarette Beşar Esad için “Esed, kesinlikle açık ve net söylüyorum, devlet terörü estirmiş aslında bir teröristtir” demişti. Erdoğan Suriye’de savaş sonrasında Esad’la hareket edilemeyeceğini söylemişti. 
 
28 Aralık 2017- gazete duvar-(Dış Haberler)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.