Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

İran'da hükümet karşıtı gösteriler 6. gününe girerken ABD Başkanı Donald Trump mesajında; " ... insan hakları yok. ABD izliyor!" ifadelerini kullanırken...
(bu arada, bizimde Melanie'yi, Pardon, İran'daki direnişi izlediğimizi hatırlatalım. d.d.com)

 

 

ORTADOĞU
 
İran'da hükümet karşıtı gösteriler 6. gününe girerken ABD Başkanı Donald Trump yine Twitter'dan İran'a yüklendi. Trump mesajında;
 
"İnsanlar çok az gıdaya ve büyük bir enflasyona sahip ve insan hakları yok. ABD izliyor!" ifadelerini kullanırken, İran Dışişleri Söcüsü Kasımi Trump'a kendi ülkesindeki iç sorunlara odaklanması tavisyesinde bulundu.
 
Trump hükümet karşıtı eylemlerin sarstığı İran'a Twitter'dan yüklenmeyi sürdürüyor.
 
ABD Başkanı bugün attığı İran'a ilişkin son tweetde "Nihayet İran halkı gaddar ve yozlaşmış İran rejimine karşı hareket ediyor. Başkan (Barack) Obama'nın aptalca onlara verdiği paralar terörizme ve onların ceplerine gitti. İnsanlar çok az gıdaya ve büyük bir enflasyona sahip ve insan hakları yok. ABD izliyor!" ifadelerini kullandı.
 
(en fazla izlenen Melanie, aslında..)
 
'DİĞER ÜLKELERLE İLGİLİ işe YARAMAZ ve AŞAĞILAYICI twetler GÖNDEREREK VAKTİNİ HARCAYACAĞINA…'
 
İran'dan ise Trump'a hızlı bir yanıt geldi. İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Behram Kasımi, Trump'a kendi ülkesindeki 'açlar ve evsizlere' odaklanması tavsiyesinde bulundu.
 
Kasımi "Diğer ülkeler ile ilgili aşağılayıcı ve işe yaramaz tweetler göndererek vaktini harcayacağına her gün onlarca kişinin öldürülmesi ve milyonlarca evsiz ve aç insanın varlığı gibi kendi ülkesindeki iç sorunları görse iyi olur" dedi.
 
Geçen sene Trump'ın İranlılar'a yönelik seyahat yasağı uygulamasına atıf yapan Kasımi İranlılar'ı 'terörist ulus' olarak niteleyen Trump'a ülkede destek olmadığını vurguladı.
 
TRUMP'IN İRAN İLE TWİTTER 'SAVAŞI'
 
Trump 30 Aralık tarihli Twitter mesajında, "Rejimin yolsuzluklarından ve ülkenin varlığını yurt dışında terörizme harcamasından bıkmış olan İran vatandaşlarının barışçıl protestolarıyla ilgili bilgiler geliyor.
 
İran yönetimi, kendini ifade hakkı da dahil kendi halkının haklarına saygı göstermelidir. Dünya bu süreci izliyor"devil ifadelerini kullanmıştı.
 
Trump'tan İran mesajı: Değişim zamanı geldi
 
ABD Başkanı dün de Twitter'dan İran'a yüklenmiş ve "İran, Obama yönetimiyle yaptığı berbat anlaşmaya rağmen her alanda başarısız oluyor. Büyük İran halkı yıllardır baskı altındaydı. Yemek ve özgürlük için açlar. İnsan haklarının yanı sıra İranlılar'ın zenginliği de yağmalandı. Değişim zamanı!" devildemişti.
(Foto, Melanie, bir başkadır ABD'de değişim)
Haberin orjinal başlığı; Trump'ın 'ABD izliyor' açıklamasına Tahran'dan yanıt: Kendi ülkesindeki iç sorunları görse iyi olur'
 
02 Ocak 2018- Sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.