Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD, 'Pakistan'ın topraklarındaki terör örgütleriyle mücadele başarısız olduğunu' belirterek bu ülkeye yönelik tüm güvenlik yardımlarını dondurdu. (ABD'nin 'terör örgütleri' dediği, kendisinin kurduğu, beslediği, çetelerdir.'dip not' ekledik. d.d.com)

 

 

 

ABD Dışişleri Bakanlığı'dan yapılan açıklamada, kararın, İslamabad'ın Hakkani ağı ve Afgan Talibanı'na karşı harekete geçinceye kadar yürürlükte olacağı belirtildi.
 
Bakanlık Perşembe günü ayrıca, Pakistan'ı 'ülkede dini özgürlüklerin ciddi bir şekilde ihlal edildiği' gerekçesiyle özel izleme listesine yerleştirdi.
 
Trump'ın açıklamaları.
 
ABD Başkanı Donald Trump, hafta başında yaptığı açıklamada Pakistan'ı, 'milyonlarca dolar yardım almasına karşın teröristlere sığınılacak liman sunmak ve kendilerine yalan söylemekle' suçlamıştı.
 
ABD'nin önemli bir müttefiki olan Pakistan ise Trump'ın bu açıklamalarını sert bir şekilde eleştirmişti.
 
Pakistan'da önemli yatırımları bulunan Çin açıklamaya karşı çıkarken Hindistan ve Afganistan ABD'nin tavrına destek vermişti.
 
Trump yönetimi hâlihazırda, Pakistan'a 255 milyon dolarlık askeri yardımını geciktirmiş durumda.
 
Yardımları kesme kararını açıklayan Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Heather Nauert, kesilen yardımların tutarının ne kadar olduğuna dair bilgi vermedi.
 
Trump'ın açıklaması sonrası Pakistan'da protestolar düzenlendi.
 
Hakkani ağı nedir?
 
Bakanlık açıklamasında belirtilen Hakkani ağı, faaliyetlerinin büyük bir bölümünü komşu ülke Afganistan'da yürüten bir silahlı örgüt.
 
Afgan hükümeti Pakistan'ı yıllardır, bu örgütün sınır bölgesinde faaliyet göstermesine izin vermekle suçluyor.
 
Hakkani ağının, Afgan hükümetine karşı faaliyet yürüten en büyük silahlı grup olan Afgan Talibanı'yla bağlantısı bulunuyor.
 
Afgan Talibanı'yla bağlantılı Pakistan'daki Taliban örgütlenmeleri ise Pakistan'daki saldırılara yoğunlaşmış durumda.
 
devrimci demokrat.com NOT: ABD'nin kendi kurduğu silahlandırdığı 'Hakkani Ağı' denilen çeteyi Pakistan'da 'üslendirmesinin' ve oradan Afganistan'a saldırmasını organize eden yine ABD'dir. Amacı, Pakistan ile Afganistan'ı sonsuz bir savaşın içine sokmak, hem iç dinamik güçlerini tüketmek, hem ŞİÖ'den (şangay işbirliği örgütü) koparmak, hemde, her konuda kendisine muhtaç hale getirip, ardından, her zaman yaptığı  gibi 'kurtarıcı' pozuyla ortaya çıkarak Ülkenin heryerine yerleşmek, oradan da,  ASYA kapılarına ulaşmaktır... Biz, ABD'nin bu kanlı  ve Kahpe oyunlarını artık ezberledik -d.d.com-
 
05 Ocak 018-bbc

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.