Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD Ulusal İstihbarat Dairesi Başkanı Dan Coats, “Türkiye Ortadoğu’da Kürtlerin hırslarını dizginlemeye çalışıyor....' (TC'yi Afrin'e biz saldırtıp, desteklemişiz gibi konuşuyor bu yırtıklar. d.d.com) 

 

 

 
ABD Ulusal İstihbarat Dairesi Başkanı Dan Coats, Kongre’de katıldığı oturumda Türkiye’nin 20 Ocak’ta başlattığı ve bugüne kadar asker dâhil toplam 167 kayıp verdiği Afrin saldırısına yönelik ABD’nin eleştirilerini yineledi.
 
Coats, Senato Silahlı Hizmetler Komisyonu’nda “Dünya Genelinde Tehditler” başlıklı oturuma katılarak, senatörlerin sorularını yanıtladı.
 
Oturumun başındaki açıklamasında Türkiye’nin Afrin saldırısına da değinen Coats, “Türkiye Ortadoğu’da Kürtlerin hırslarını dizginlemeye çalışıyor. Türkiye’nin kuzey Suriye’ye devam eden operasyonu bölgede IŞİD'e karşı verilen mücadeleyi zorlaştırıyor ve bölgede konuşlanmış ABD güçlerine yönelik riskleri artırıyor” diye konuştu.
 
Coats, IŞİD’in Irak ve Suriye’de toprak kaybına rağmen Amerikan çıkarlarına tehdit oluşturmaya devam ettiğini de belirterek, örgütün şimdi muhtemelen “Bölgede yeniden toparlanmaya, küresel varlığını genişletmeye ve dünya genelinde saldırılar planlamaya ve teşvik etmeye” odaklanacağını söyledi.
 
“Terör Destekçisi Devlet: İran”devil
El Kaide’nin de küresel terörizmin büyük bir aktörü olmayı, uzun vadeli bir stratejiye öncelik vermeyi, ABD ve ABD’nin yurtdışındaki çıkarlarına saldırı niyeti taşımayı sürdüreceğini belirten Coats, İran’ın da Ortadoğu’da “en önde gelen terör destekçisi devlet ve bir hasım” olmaya devam ettiğini kaydetti.
 
Coats, “(İran’ın) kışkırtıcı ve agresif davranışları, ABD güçlerini ve bölgedeki müttefikleri tehdit eden, özellikle Irak, Suriye ve Yemen’de gerilimi tırmandırıcı eylemlere yönelik potansiyeli artırıyor” diye konuştu.
 
Dan Coats, Suriye’de de 2018 boyunca karışıklık ve çatışmaların devam edeceği öngörüsünde bulunarak, Şam’ın şu anda olduğu gibi kentsel alanları yeniden ele geçirme girişimlerini sürdürdüğü müddetçe şiddetin de tırmanacağını kaydetti.
 
07 Mart 2018-Nerina Azad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.