Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Yemen'e saldırı için ABD'nin teşviki ve desteği ile kurulan  '10 koalisyon ülkesi'' şunlar;  Suudi Arabistan, Bahreyn, Katar, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Sudan, Fas, Ürdün, Pakistan, Mısır. Dikkat çeken; ABD hem kendi savaşını uşaklarına yaptırmaktadır, hemde, bu savaşta kullanılacak silahları, yine para ile uşaklarına satmaktadır. d.d.com-
 
 
 ABD'den, Katar ve BAE'ye 467 Milyon Dolarlık Silah Satışı
 
ABD Dışişleri Bakanlığı'nın, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) 467 milyon dolarlık silah satışını onayladığı bildirildi.
 
Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansından yapılan yazılı açıklamada, toplam değeri 467 milyon dolar olarak ifade edilen silah satışlarının Dışişleri Bakanlığı tarafından kabul edildiği ve Kongrenin onayına sunulduğu belirtildi.
(Yemen haritasına baktığınızda, Körfezin -kızıl deniz- en dar geçiş alanının hemen Yemen'in burnunun dibinden geçtiği dikkatinizi çekmiştir. Başkent Sana, veya Aden'i ele geçiren her güç, bu 'dar boğazı' kontrolü altına alır. Bu yol, Pasifik okyanusuna -büyük okyanus- açılan İran'ın Tek deniz Yoldur. Eğer bu yol kapanırsa, İran'ın denizlere açılması Mümkün değildir. İşte bunun adı; hem Ekonomik, hemde stratejik amaçları olan çok ciddi bir 'ablukadır'. Körfezdeki diğer ülkeler zaten ABD'nin pençesindedir....d.d.com)
 
Açıklamada, Katar'a yapılan satışın toplam değerinin 197 milyon dolar olduğu ve ülkeye Katar Emiri Hava Kuvvetleri (QEAF) ve Hava Operasyonları Merkezi (AOC) için destek ve yenileme malzemeleri satıldığı kaydedildi.
AA'nın haberine göre;
BAE'ye yapılan ve toplam değeri 270 milyon dolar olarak açıklanan satışın içerisinde ise;
 
300 adet AIM-9X-2 Sidewinder Block II füzeleri, 40 adet AIM-9X-2 Sidewinder Capti ve Hava Eğitimi ve 30 adet ise AIM-9X-2 Block II Taktik Rehber Üniteleri olduğu bildirildi. 
 
Açıklamada, yapılan silah satışlarının bölgedeki askeri dengeyi etkilemeyeceği savunuldu.
 
09 Mart 2018- tasnimnews.com 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.