Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Sputnik'e konuşan bir yerel yetkili, "Suriye ordusu 47. Tugay'ın Hama yakınlarındaki silah deposuna saldırı düzenlendi. Saldırı sonucu kuvvetli patlamalar ve büyük bir yangın meydana geldi" dedi.(foto, Hamas militanı el yapımı,'Kassam Füzesi' fırlatıyor. d.d.com)
 
 
 
© REUTERS / Zohra Bensemra/File Photo
ORTADOĞU
 
Suriye yerel televizyonu, Hama ve Halep'te Suriye ordusuna ait bazı askeri üslere yönelik füze saldırıları gerçekleştirildiğini duyurdu.
 
Sputnik'e konuşan bir yerel yetkili, "Suriye ordusu 47. Tugay'ın Hama yakınlarındaki silah deposuna saldırı düzenlendi. Saldırı sonucu kuvvetli patlamalar ve büyük bir yangın meydana geldi" dedi.
Suriye resmi haber ajansı da, Hama ve Halep yakınlarında patlama sesinin duyulduğunu bildirdi.
 
​Surya televizyon kanalına göre, Suriye ordusuna ait söz konusu mevziler, 'füze saldırısı'yla hedef alındı.
 
HAARETZ: SALDIRIDAN İSRAİL SORUMLU OLABİLİR
 
​İsrailli Haaretz'in haberine göre ise, saldırıdan İsrail sorumlu olabilir.
 
(foto, Kasam füzeleri fırlatılınca, Netanyahu soluğu Barınakta alıyordu ama Rus 'S-400'lerin,el yapımı bu füzeler kadar bile etkisi olmadığı ortaya çıktı. d.d.com)
 
İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman pazar günkü açıklamasında İsrail'in Suriye'de operasyon yürütmeye devam edeceği sinyalini verdiğini hatırlatan Haaretz, Lieberman'ın;
"Rusya'ya saldırma ya da Suriye'nin içişlerine karışma gibi bir niyetimiz yok. Fakat birileri İsrail'e ve hava güçlerimize saldırmak için füze ateşleyebileceğinin mümkün olabileceğini düşünürse, hiç şüphesiz karşılık vereceğiz. Büyük bir güç kullanarak karşılık vereceğiz" ifadelerini hatırlattı.
 
'SALDIRININ HEDEFİNDEKİ ÜSLER, İRAN DESTEKLİ GÜÇLER TARAFINDAN KULLANILIYORDU'
 
Reuters'a konuşan Hama sakinleri, saldırının hedefindeki üslerin İran destekli güçler tarafından kullanıldığını söyledi.
 
2.6 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREME NEDEN OLDU
 
Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi'nin bildirdiğine göre, patlamalar nedeniyle bölgede 2.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
 
30 Nisan 2018- sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.