Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Toplantı, ABD Dışişleri Bakanlığı’nı temsilen William Warbek, ve ABD’li General Jimmy Gerard ile Minbic Askeri Meclisi Başkanı Muhammed Mustafa ve  Şervan Derwiş’in katılımıyla gerçekleştirildi. (Yani,süper star ABD ile yapılmış. Oyun, aynı oyun, sadece figüranlar değişmiş. d.d.com)
 
 
Menbic Askeri Meclisi, uluslararası koalisyon yetkilileriyle gençleştirdikleri üst düzey bir toplantıda, koalisyon yetkililerinin “Menbic’de kalacaklarını ve bölgeyi her türlü saldırıya karşı koruyacaklarını” söylediğini açıkladı.
 
Menbic Askeri Meclisi Basın Merkezi tarafından yapılan açıklamada, dün Menbic’de IŞİD’e karşı oluşturulan uluslararası koalisyon ile Menbic Askeri Meclisi yetkililerinin bir toplantı gerçekleştirdikleri belirtildi..
 
Açıklamaya göre toplantı, ABD Dışişleri Bakanlığı’nı temsilen William Warbek, ve ABD’li General Jimmy Gerard ile Minbic Askeri Meclisi Başkanı Muhammed Mustafa ve Söcüsü Şervan Derwiş’in katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Açıklamada, tarafların bölgedeki sivil halkın can güvenliğinin sağlanması konusunda ortak hareket edilmesi konusunda hemfikir olunduğu kaydedildi.
 
Açıklamada ayrıca, koalisyon güçleri komutanlarından Jimmy Gerard’ın Menbic’de kalacaklarını ve bölgeyi her türlü saldırıya karşı koruyacaklarını söylediği kaydedildi.devil
 
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Efrin'e yönelik “Zeytin Dalı” harekatının ardından Halk Savunma Birlikleri'ne (YPG) bağlı güçlerin bölgeden sürülmesinden sonra, birçok kez Menbic'in de hedef alınabileceğini söylemişti.
 
ABD'li yetkililer, Erdoğan’ın, YPG’nin etkin olduğu ve ABD’nin desteklediği Demokratik Suriye Güçleri’ni (DSG) Menbic’den çıkarma tehdidinin Washington için en önemli konu olduğunu belirtmişti.
 
Reuters’a konuşan ABD’li bir yetkili, “Menbic koalisyon güçleri tarafından kurtarıldı. Eğer Türkiye oraya yönelirse buraya bakış değişir”devil ifadelerini kullanmıştı.
 
Haberin başlığı; Menbic'te Kritik Toplantı; Kalıyorlar!
 
19 Mayıs 2018- nerinaAzad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.