Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

İran askeri güçleri, Kürdistan Bölgesi ile Doğu Kürdistan sınırında kolberlere ateş açtığı bildirildi. Açılan ateş sonucu 1 kolber yaşamını yitirirken, 3 kolber de yaralandı.

 

 

İran rejimi sistematik bir şekilde kolberlik (sınırda ücret karşılığında yük taşımacılığı yapan kimse) yapan Kürt gençlerini katletmeye devam ediyor. 
 
Kolbernews’in haberine göre, dün gece Doğu Kürdistan’ın Urmiye vilayetinin Pîranşar kentine bağlı Dola Mîdanî mıntıkasında bir grup kolber, İran rejim güçlerinin kurduğu pusuya düştü.
 
Pusuya düşen kolberleri tarayan İran askerleri, 2 çocuk babası Kemal Mihemed (26) isimli bir kolberi katlederken, 3 kolberi de yaraladı.
 
Edinilen bilgilere göre, yaralanan kolberlerden biri Kürdistan’da bulunan Çoman Hastanesine, diğer yaralı kolber ise Pîranşar’da bulunan hastaneye kaldırıldı.
 
Yaralanan sivillerin durumunun ağır olduğu bilgisi aktarıldı.
 
02 Haziran 2018- Nerina Azad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.