Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Şengal Kaymakamı Mehma Xelil, ABD’li bir askeri birliğin Şengal Dağı’nda konuşlandığını söyledi...
Şengal, Rojava ile Şengal Dağı sınırı arasında yer alıyor.
 
 
Rûdaw’a konuşan Mehma Xelil, “Dün ABD ordusuna bağlı bir birlik Şengal Dağı sınırına gitti. Bu güç Çil Mera ve Şengal Dağı’na konuşlandı. Söz konusu güç bölgedeki siyasi istikrarı sağlamak için konuşlanmıştır” dedi.
 
ABD’li birliğinin Şengal Dağı’nda uzun süre kalacağını belirten Mehma Xelil, “Gücün bölgede olması Şengalli göçzedelerin evlerine dönmesini sağlayacaktır” diye konuştu.
 
Halkı, bölgede tamamiyle huzurun sağlanması için ABD’li askerlerin yanı sıra Peşmerge Güçleri’nin de söz konusu bölgelere dönmesini istiyor.
 
Rûdaw’a konuşan Peşmerge Komutanlarından Kasım Şeşo, “Sözü edilen güçler dünden beri bazı bölgelere yerleşti. Güney-Rojava sınırlarındaki Domiz askeri üssüne yerleşti. Ardından ise Şengal Dağı’nın Çil Mera bölgesine konuşlandı” ifadelelerini kullandı.
 
1991’de yaşanan Körfez Savaşı’nda, Şengal Dağı’nda konuşlanan Irak ordu güçleri Saddam’ın emriyle Çil Mera’dan İsrail’e füze fırlattı.
 
Musul’dan 140 kilometre uzaklığındaki Şengal, Rojava ile Şengal Dağı sınırı arasında yer alıyor.
 
02 Haziran 2018- rudaw

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.