Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Putin; bu kararı, Suriye'de Terörist Grupların neredeyse Yenilmek üzere olmasıyla ve dolayısıyla Büyük çaplı Operasyonlara artık gereksinim kalmamış olmasıyla açıklamıştı.
(ABD, Putin sayesinde Suriye'ye rahatça yerleşmişti zaten.Suriye'deki savaş ise,en kritik saatinde .d.d.com)

 

 

 

Putin, son birkaç gün içerisinde Suriye'deki 13 uçak, 14 helikopter ve 1140 askeri görevlinin Rusya'ya geri döndüğünü söyledi.
 
Kremlin'de askeri okulların mezunları için düzenlenen resepsiyonda konuşan Rus lider Putin;
 
"Biliyorsunuz ki askeri güçlerimizi (Suriye'den) geri çekmeye, (Lazkiye yakınlarındaki hava üssü) Hmeymim'e gittiğimde başlamıştık. Bu geri çekilme süreci şu anda da devam ediyor" dedi.
 
Rusya lideri, "Sadece son birkaç gün içerisinde 13 uçak, 14 helikopter ve 1140 personel geri çekildi" diye devam etti.
 
Putin, Rus hava güçlerinin Suriye'deki konuşlanma noktası olan Hmeymim üssünü aralık 2017'de ziyaret etmişti.
 
Rusya'nın Suriye'deki terörist gruplara karşı Hmeymim üssü üzerinden operasyon düzenlemeye başladığı 2015'ten beri üssü ilk kez ziyaret eden Putin, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile de orada görüşmüştü.
 
Rusya lideri ayrıca, Hmeymim'de askere yaptığı konuşmada, Suriye'deki Rus güçlerin önemli bir kısmını buradan geri çekme kararı aldıklarını söylemişti.
 
Putin bu kararı, Suriye'de terörist grupların neredeyse yenilmek üzere olmasıyla ve dolayısıyla büyük çaplı operasyonlara artık gereksinim kalmamış olmasıyla açıklamıştı.
 
Putin, Suriye'den geri dönmüş olan askeri personele ilişkin olarak, askeri okul mezunlarına hitaben şunları da söyledi:
 
"Bu kişilerin hepsi deneyimli ve aldıkları eğitimleri savaşarak kanıtlamış insanlar. Hem siz hem de meslektaşlarınız, en zor ve standart olmayan görevleri yerine getirmek üzere bu deneyimden, Rusya topraklarında yaralanabileceksiniz." 
 
Kaynak Yeniçağ: 28 Haziran 2018- Sputnik 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.