Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon, Deyrizor ilinde Esad rejimine ait hedefleri vurdu, saldırıda en az 40 Suriye askeri öldü...  diğerleri bölgeden çekilmek zorunda kaldı.  (Deyri Zor'da, rejim güçleri IŞID'ın artıklarıyla savaşıyordu, ABD bu saldırısıyla Suriye güçlerini durdurdu. d.d.com)

 

 

 ABD, Suriye Rejim Güçlerini Vurdu! 40 ölü
 
ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon, Suriye'nin kuzeydoğusundaki Deyrizor ilinde Esad rejimine ait hedefleri vururken, saldırıda en az 40 Suriye askerinin öldüğü ileri sürüldü.
 
Yerel kaynaklara göre, Deyrizor'a bağlı Ebu Kemal beldesi kırsalındaki rejim güçleri, sabah saatlerinde Fırat'ın doğusunda yer alan ve IŞİD’in  kontrolündeki Hecin beldesine ilerlemeye çalıştı.
 
Suriye askerleri, Fırat nehri üzerine karşıya geçmek için mobil köprü kurarak Hecin beldesi etrafına ulaştı.
 
Rejim güçlerinin Hecin'in etrafına yerleştikten birkaç saat sonra koalisyon uçaklarının şiddetli saldırısına uğradığı bildirildi.
 
Saldırıda aralarında üst düzey rejim subaylarının da bulunduğu en az 40 rejim askeri hayatını kaybettiği öne sürüldü, diğerleri ise bölgeden çekilmek zorunda kaldı.
 
Ayrıca koalisyon uçakları, rejimin Fırat'ı geçmek için kurduğu Seyyar Köprüyü vurarak kullanılamaz hale getirdi.  
 
Kaynak Yeniçağ: 14 Temmuz 2018-  

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.