Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Suriye Baş Müftüsü Şeyh Ahmed Hassun; 'Bu kişilerin tümü çok iyi eğitim almış durumdalar. Aralarında birçok kimyager var. İnsani misyonlar kisvesi altında sivil halka karşı kimyasal madde kullandılar...

 

 

 
© REUTERS / Abdalrhman Ismail
 
 
Suriye Baş Müftüsü Şeyh Ahmed Bedreddin Hassun, Beyaz Miğferler örgütünde savaş suçlularının bulunduğunu söyleyerek, Suriye ve Rusya hükümetlerini örgüt üyelerini takip etmeye çağırdı.
 
(‘Batı'ya hizmet eden Beyaz Miğferler Kanada, Almanya ve İngiltere'ye gitti ancak yeniden bu coğrafyada görevlendirilebilirler')
 
Suriye Baş Müftüsü Şeyh Ahmed Bedreddin Hassun, Rus askerlerin aile üyeleriyle buluşmasında, Beyaz Miğferler'le ilgili açıklamalarda bulundu.
 
Hassun, "Bu insanlar sığınmacı değil, savaş suçluları. Ben, ülkelerimizin hükümetlerine, Beyaz Miğferler örgütünün üyelerini takip etmeleri, nerede olurlarsa olsun onları bulmaları için başvurmak isterdim. Zira Duma'da (ve diğer kentlerde) kimyasal silah kullananlar da bu kişilerdi.
 
Bu kişilerin tümü çok iyi eğitim almış durumdalar. Aralarında birçok kimyager var. İnsani misyonlar kisvesi altında sivil halka karşı kimyasal madde kullandılar. Biz, bu kişilerin neden Suriye'ye kaçmadıklarını, Suriye toplumuna geri dönmek istemediklerini sormak istiyoruz. Bunun tek yanıtı var, Batı, Suriye toplumunu yıkmak için bu güce güvendi" diye konuştu.
 
'KİMYASAL MADDE KULLANDILAR'
 
Hassun'a göre Beyaz Miğferler, Halep ve İdlib dahil olmak üzere çeşitli saldırılarda kimyasal madde kullandı.
 
Daha önce İsrail Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in ABD, Kanada ve Avrupa ülkelerinin isteği üzerine, Suriye'deki Beyaz Miğferler üyelerini aileleriyle birlikte tahliye ettiklerini duyurmuştu.
 
Ardından tahliye edildiği bildirilen gruptan yüzlerce kişinin sahadaki olumsuz koşullar nedeniyle Suriye'den ayrılamadığı ortaya çıkmıştı. Suriye hükümeti ise tahliyeyi ‘suç' olarak nitelendirdi.
 
Ürdün Dışişleri Bakanlığı'nın verilerine göre önce 800 kişinin tahliyesi için anlaşma olmasına rağmen bu ülkeye sadece 422 kişi tahliye edilebildi.
 
24 Temmuz 2018-sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.