Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Uluslararası Kızılhaç Örgütü (ICRC); "Yemen'de bu sabah çocukları taşıyan bir otobüs saldırıya uğradı. Ekiplerimiz Saada'daki Dahyan Market'te onlarca ölü ve yaralıyla ilgileniyor. Hastalarımızın çoğu 10 yaşından küçük" dendi.
 
 
 
Yemen'de, İran'ın desteklediği Husilerle Suudi Arabistan'ın desteğini alan merkezi güçler üç yılı aşkın süredir savaşıyor.
 
Suudi Arabistan'ın başını çektiği koalisyonun Yemen'in Saada şehrindeki bombardımanında çoğu çocuk 39 kişi hayatını kaybetti, 50 kişi yaralandı.
Reuters haber ajansı, saldırıda çocukları taşıyan bir otobüsün hedef olduğunu duyurdu.
 
Uluslararası Kızılhaç Örgütü (ICRC) sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ölenlerin çoğunun 10 yaşından küçük çocuklar olduğunu bildirdi.
 
ICRC'nin Twitter hesabından paylaşılan mesajda "Yemen'de bu sabah çocukları taşıyan bir otobüs saldırıya uğradı. Ekiplerimiz Saada'daki Dahyan Market'te onlarca ölü ve yaralıyla ilgileniyor. Hastalarımızın çoğu 10 yaşından küçük" dendi.
 
Koalisyon güçleri, saldırının Suudi Arabistan'a füze ateşlenmesi üzerine gerçekleştiğini açıkladı.
HUSİLER SUUDİ ARABİSTAN'A BALİSTİK FÜZE ATMIŞTIdevil 
 
(Suudi beslemleri yıllardır sistematik olarak saldırıyor Yemen'e,  ayırca; Yemene ilaç-gıda girişini bile NATO tarafından abluka altına alınmış  durumda yıllardır.... d.d.com)
 
Yemen'deki Husiler, dün Suudi Arabistan'ın güneyinde yer alan Cazan bölgesine balistik füze saldırısı düzenlemişti.
 
"El-İhbariyye" kanalında yer alan habere göre, Suudi Arabistan Hava Savunma Güçleri, Husilerin Cazan kentine attığı balistik füzeyi imha etmişti.
 
Haberde daha fazla bilgi verilmemişti.
 
Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Yemen'de merkezi yönetime destek olmak amacıyla askeri operasyon başlattığı 26 Mart 2015'ten bu  yana Husiler sık sıkdevil Suudi Arabistan'ın farklı bölgelerine saldırılar düzenliyor. (haberi verişe bakınız?.d.dcom)
 
10 Agust 2018-artigercek.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.