Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Irak Başbakanı Haydar Abadi’nin Sözcüsü Saad Hadisi; Irak’ın, ABD'nin İran'a yönelik aldığı Yaptırım kararlarına Uymak Zorunda olduğunu belirtti.

 

 

Saad Hadisi yaptığı açıklamada, “Irak, ABD’nin İran’a yönelik aldığı yaptırım kararlarına uymak zorunda. ABD’nin İran’a yönelik yaptırım kararı çerçevesinde İran ile dolar üzerinden ticaret yapmayacağız” dedi.
 
Hadisi, yaptırımların para havalelerinde dolar kullanan bankaları etkilediğini kaydetti.
 
Öte yandan Irak Başbakanlık Ekonomi Danışmanı Muzhir Salih ise;
 
 “Irak ile İran ticari olarak içiçe geçmiş durumda. Irak elektriğin yüzde 35’ini İran'dan karşılayor ve gaz alıyor. Ayrıca İran’a yönelik yaptırımlar Irak’ın turizm sektörünü de etkiliyor. Çünkü yılda 3 milyon İranlı Irak’ı ziyaret ediyor” ifadelerini kullandı.
 
Irak’taki özel sektörün İran’dan yıllık 7 milyar dolarlık ürün ve hizmet ithal ettiğini vurgulayan Salih, Irak’ın İran’a yönelik yaptırımlardan etkilenmemesi yönünde diplomatik girişimlerin olduğunu söyledi.
 
Irak Merkez Bankası, 6 Haziran’da yaptığı açıklamada, yaptırım kararlarının Irak’ta dolar ve euro ile işlem yapan İran bankalarını kapsadığını belirtmişti.
 
Açıklamada, İran tarafının gerekli incelemeleri yaparak diğer para birimlerini kullanması gerektiği kaydedilmişti.
 
10 Agust 2018- Rudaw

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.