Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, 'Eğitilen, silahlandırılan ve yabancı bir rejim tarafından desteklenen teröristler Ahvaz'a saldırdılar" dedi. Saldırıda çocuklar ve gazetecilerin de hedef alındığına dikkati çeken Zarif....

 

 

Şöyle devam etti: 
 
"İran bu saldırılardan bölgesel terör destekçileri ve onların ABD'li efendilerini sorumlu tutuyor. İran, halkını savunma konusunda hızlı ve kararlı yanıt verecektir."
 
İran’ın Ahvaz kentinde askeri geçit törenine düzenlenen silahlı saldırı sonucunda en az 29 kişi yaşamını yitirdi, 50’yi aşkın kişi de yaralandı. Saldırıyı IŞİD’in üstlendiği belirtildi.
 
İran’ın güneybatısında yer alan Huzistan Eyaleti’nin başkenti Ahvaz’da, İran-Irak savaşının başlangıç günü dolayısıyla yapılan askeri geçit töreni sırasında silahlı saldırı düzenlendi.
 
Askeri üniformalar giydikleri belirtilen saldırganların, on dakika boyunca ateş açtığı ve podyumdaki askerleri hedef aldığı belirtildi.
 
İran devlet televizyonu, sabah saatlerinde gerçekleşen saldırı sonucu aralarında sivillerin de bulunduğu en az 29 kişinin yaşamını yitirdiğini, yaklaşık 60 kişinin de yaralandığı bildirdi.
 
Yaşamını yitirenler arasında gazeteci de var
 
Huzistan Eyaleti Vali Yardımcısı Ali Hüseyin Hüseyinzade, Tasnim haber ajansına yaptığı açıklamada, yaşamını yitirenlerin arasında bir gazetecinin de olduğunu söyledi.
 
Hüseyinzade ayrıca, iki saldırganın öldürüldüğünü, ikisinin de gözaltına alındığını belitti.
 
Yaşamını yitirenlerden sekizinin ise İran Devrim Muhafızları’ndan (Pasdaran) olduğu açıklandı.
 
“Saldırının arkasında ‘yabancı bir rejim’ var”
 
İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif de saldırıyla ilgili Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Zarif, şunları ifade etti:
 
“Yabancı bir rejim tarafından yetiştirilen, eğitilen, silahlandırılan ve finanse edilen teröristler Ahvaz’a saldırdı. Ölenler arasında çocuklar ve gazeteciler de var. İran bu tarz saldırılardan bölgesel terör sponsorlarını ve onların ABD’li efendilerini sorumlu tutuyor. İran İranlı canları savunmak için süratle ve kararlı bir biçimde yanıt verecektir.”
 
Saldırıyı IŞİD üstlendi
 
AFP’nin haberine göre saldırıyı ise IŞİD üstlendi.
 
İran'nı ISNA haberi ise; El Ahvaziye dedi.
 
İran Devrim Muhafızları Sözcüsü Ramazan Şerif, bu sabah İran-Irak savaşının yıldönümü dolayısıyla düzenlenen Ahvaz kentindeki askeri törene yapılan saldırının El Ahvaziye örgütü tarafından düzenlendiğini açıkladı.
 
İran'ın ISNA ajansında yer alan açıklamasında Şerif, El Ahvaziye grubunun Suudi Arabistan tarafından desteklendiğini iddia etti. Saldırıda 11 kişinin öldüğü 30 kişinin de yaralandığı açıklandı.
 
El Ahvaziye adıyla tanınan Ahvaz Halkı Demokratik Cephesi, İran’ın güneybatısında bağımsız bir Arap idaresi kurmayı hedefleyen ayrılıkçı bir örgüt olarak biliniyor. -Kaynak: AA-
 
22 Eylül 2018-gazetekarinca-tasnimhaber-AA-

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.