Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Sadr Hareketi’nin lideri Mukteda es-Sadr, Adil Abdulmehdi tarafından kurulacak yeni Irak hükümeti için bloğundan kimsenin bakan adayı olmaması çağrısında bulundu.

 

 

Twitter hesabında yaptığı açıklamada, yeni Irak hükümetinin, geçmiş yolsuzluklardan bağımsız, Irak’ın güzel mozaiğini koruyarak, parti baskısı, mezhep ya da etnik bölünme olmadan kurulması gerektiğini belirten Mukteda Sadr, bloğu olduğu gruba mensup hiç kimsenin bir bakanlık için aday olmamasını talep etti.
 
Sadr, sözlerine şunları ekledi, “Reforma yönelik adımları atmış durumdayız. Gücümüz yettiğince de bunu yerine getireceğiz. Bizi destekleyen kanaat önderleri ve şahsiyetlerine de teşekkür ediyoruz katkılarını oldukça değerli görüyoruz. Abdulmehdi’nin halk ve adalet önündeki başarısını kanıtlaması, vatanını ve vatandaşlarını ön planda tutarak Irak’ın rotasını çizmesi için yeni başbakana bir yıl verilmesi üzere anlaşmaya varıldı.”
 
Irak’ın yeni Cumhurbaşkanı Berhem Salih, hükümeti kurması için Adil Abdulmehdi’yi görevlendirmişti.
 
04 Ekim 2018-Nerina Azad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.