Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Suudi Arabistan'ın eski istihbarat şefi olan Prens Turki:  ‘Kaşıkçı Cinayeti konusunda, inandırıcı sonuca varmak için CIA’e güvenmiyorum. (1.foto, Prens Turki)

 

 

Amerikan Merkezi Haber Alma Teşkilatı’nın (CIA) Cemal Kaşıkçı cinayetinin veliaht prens Muhammed bin Selman’ın talimatıyla işlendiği yönündeki raporuna Suudi Arabistan’dan bir tepki daha geldi. 
 
Kraliyet ailesinin üst düzey üyelerinden prens Turki el Faysal; ‘inandırıcı bir sonuca varmak konusunda CIA’e güvenilemeyeceğini’ söyledi.
 
Ülkenin eski istihbarat şefi olan ve ABD ile İngiltere’de büyükelçilik görevi yapmış olan Türki el Faysal, “CIA’in değerlendirmelerinde kesinlik ve doğruluk açısından en yüksek standartlara sahip olduğu söylenemez. Bunun çok sayıda örneği var” dedi.
 
Prens, CIA’in Irak savaşı öncesinde Saddam Hüseyin’in kimyasal silahlara sahip olduğuna dair değerlendirmesine atıf yaparak;
 
“Bu, değerlendirmelerin en yanlışıydı ve binlerce kişinin hayatını kaybettiği topyekûn bir savaşa yol açtı” diye konuştu. 
 
(bıçak, tene deyince beter yakıyor demek ki, nasılda döktürüyor itirafları... halbuki O dönem, Saddam'ı devirmek için ABD ile birlikte hareket eden bizzat kendileriydi. d.d.com)
 
Faysal;
 
“CIA’in ABD’de neden yargılanmadığını anlamıyorum. İstanbul’daki başkonsoloslukta kimin suçlu olup olmadığı, kimin ne yaptığı konusundaki değerlendirmelerine yanıtım bu” dedi.
 
CIA, Kaşıkçı’nın 2 Ekim’de randevuyla girdiği İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda öldürülmesine ilişkin raporunda, operasyonun prens Muhammed’in emriyle yapıldığı kanaatine varmıştı.
 
Rapor hakkında geçen hafta Amerikan hükümetinin yetkililerine de brifing verilmişti. 
 
25 Kasım 2018- gazeteduvar

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.