Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Kahire’yi ziyaret eden Kerry, ABD ve müttefiklerinin Suriye konusunda fikir ayrılığı yaşıyor olmasına rağmen, ortak hedeflerinin Suriye'de iktidarın devredilmesi olduğunu açıklamıştı.

 

Suriye Dışişleri Bakanlığı, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin açıklamalarının Cenevre-2 müzakerelerini akamete uğratabileceğini açıkladı.

Açıklamada, “Kerry’nin tekrarlanan yorumları, Cenevre konferansını akamete uğratma tehdidini taşıyor. Suriye içişlerine kaba bir müdahale olan bu açıklamalar, Suriye halkının geleceğini belirleme hakkına tecavüzdür.” denildi.

Ortadoğu turu kapsamında Mısır’ın başkenti Kahire’yi ziyaret eden Kerry, ABD ve müttefiklerinin Suriye çatışması konusunda fikir ayrılığı yaşıyor olmasına rağmen ortak hedeflerinin Suriye’de iktidarın devri olduğunu açıklamıştı.

Rusya ve ABD’nin ortak girişimiyle düzenlenmesi planlanan Cenevre-2 konferansının tarihi henüz belirlenmedi.

Konferansa hazırlık çalışmalarını yapan BM ve Arap Birliği Özel Temsilcisi Lahdar Brahimi, Rusya ve ABD üst düzey diplomatların katılımıyla 5 Kasım’da üçlü toplantıyı yapmak niyetinde.

Aynı gün BM Güvenlik Konseyi’nin diğer daimi üyeleri olan Fransa, İngiltere ve Çin temsilcileriyle görüşmesi bekleniyor.

3 Kasım 013-Rusya'nın Sesi

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.