Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD öncülüğündeki koalisyonun Suriye'nin Deyr ez Zor bölgesinde bir köye yönelik hava saldırısında 4’ü Çocuk 10 Sivilin hayatını kaybettiği bildirildi... (Senden Korkan, seni gibi Fahişe olsun ABD! bu söz bizim için geçerli, çünkü rahatsız ediliyoruz...d.d.com)

 

 

Deyr ez Zor
 
© SPUTNİK/ HİKMET DURGUN
 
'Koalisyonun Deyr ez Zor'a yönelik hava saldırısında iki Rusya vatandaşı öldü'
 
Suriye devlet haber ajansı SANA'nın kendi muhabirine dayandırdığı haberinde uluslararası koalisyonun Suriye'nin kuzeydoğusundaki Deyr ez Zor bölgesinde yer alan el Kişkiye köyüne yönelik hava saldırısında 4'ü çocuk 10 sivilin hayatını kaybettiği kaydedildi.
 
Haberde, "Uluslararası koalisyona ait uçakların Deyr ez Zor ilinde yer alan el Kişkiye köyünün sakinlerinden birinin evini vurması sonucunda 4'ü çocuk 10 sivil hayatını kaybetti" denildi.
 
ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı koalisyon gücü, YPG'nin başını çektiği Demokratik Suriye Güçleri'ne (DSG) IŞİD'e karşı mücadelede yardım bahanesiyle düzenli olarak Deyr ez Zor bölgesindeki Hacin kentini ve yakındaki köyleri bombalıyor.
 
Koalisyonun hava saldırılarında çok sayıda sivil hayatını kaybetti.
 
PARÇA TESİRLİ BOMBALAR KULLANILMIŞTI
 
Suriye hükümeti, koalisyonun Deyr ez Zor'daki Hacin ve Şafa ilçelerine yönelik hava saldırılarında uluslararası olarak yasaklanan parça tesirli bombalar kullandığını açıklamıştı. 
 
Bunun yanı sıra Suriye medyasında yer alan diğer haberlerde, koalisyonun bölgedeki saldırılarında zehirli beyaz fosfor kullandığı kaydedilmişti.
 
04 Ocak 2019-Sputnik
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.