Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD askerlerini ülkeden çıkarmaya kararlı olan Irak’taki Şii silahlı gruplar, ABD, ya Meclis Kararıyla, ya da GÜÇ kullanılarak çıkarılacağını açıkladı.

 

 

Şii grupların verdiği tepkilere ilişklin ABD Başkanı Donald Trump’ın geçen hafta sonunda İran’ı izlemek için Irak’taki Amerikan askerlerini bu ülkede tutmaya devam edeceğini açıklamasının yankıları devam ediyor.
 
Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Irak Hizbullah Tugayları’nın sözcüsü Muhammed Muhi, ABD’nin kalması hâlinde “her Iraklının Amerikan askerlerine her türlü araçla karşı koymak için meşru hakka sahip olacağını” ifade etti.
 
ABD'ye tepki gösteren bir diğer silahlı örgüt Ashab-ül Ehlül Hak’ın lideri Kays el Hazali ise;
 
“Bize ihtiyaç olursa, hazırız” dedi. Hazali, AFP’ye yaptığı açıklamada, ABD’nin Irak’ı “komşu ülkelere saldırmak için bir üs olarak” kullandığını ifade etti.
 
Hazali, “Trump, Irak’ın artık güçlü bir ülke olduğunu anlamıyor. Ama ısrarcı olursa, çok pahalıya patlayacağından emin olabilir” şeklinde konuştu.
 
08 Şubat 2019-PeyamaKurd

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.