Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD üst düzey yetkililerin, ABD'nin Menbiç, Fırat’ın doğusu ve Ürdün sınırındaki Tanf üssünde, asker konuşlandıracağı şeklinde bilgi verdikleri de yer alıyor. (Katil sürüsü ABD'nin girdiği hiçbir yerde 'Kan ve Katliamlar durmaz!' ABD, silah zoruyla kovulmadan da girdiği ülkeden çıkmaz! Zaten, yerleşmeye devam ediyor hala... d.d.com)
 
 
Rojava: ABD'den ültimatom: Ya desteğinizi gösterin ya da...no
 
Donald Trump yönetimi, Cuma günü (dün) ABD’nin Rojava’yı istikrara kavuşturma önerisini yerine getirmek için sekiz Avrupalı ​​müttefike baskı yaptı. 
ABD yetkilileri, bölgedeki bazı isteksiz ortaklarına hala gelişme aşamasında olan güvenli bölge planına katılmaya ikna etmek için Cuma gününe kadar hedef belirlediklerini dile getirdiler.
 
ABD’li yetkililer Avrupalı ​​müttefiklerinin Suriye'ye askeri güç göndermesi için herhangi güvenli bir taahhütte bulunmadıklarını ifade ettiler. Ancak terör örgütü IŞİD’in yeniden canlanmasını önlemek için müttefik ülkelerin bölgede varlığını sürdürmeleri için çabalarına devam edeceklerini söylediler.
 
ABD'nin Rojava’daki istikrarı korumak amacı ile oluşturmak istediği güvenli bölge planına uymaları için Avrupa ülkelerine, cuma gününe kadar süre verdiği ifade ediliyor. ABD’li yetkililer ya destek verdiklerini göstersinler ya da bölgenin güvenliğini sarsmasınlar şeklinde bir tutum sergiliyor.
 
‘7 ülkeden destek istendi’cool
 
The Wall Street Journal gazetesi ABD’li bir yetkiliye dayandırdığı haberinde, Trump yönetiminin, içinde Fransa ve İngiltere’nin de yer aldığı 7 Avrupa ülkesine cuma gününe kadar planlarına destek vermeleri ve sorumluluklarını yerine getirmeleri çağrısında bulundu iddia ediliyor.  
 
ABD’nin söz konusu planının amacı Suriye Demokratik Güçleri (SDG) ve Türkiye arasında yaşanabilecek bir çatışmanın önünü almak ve terör örgütü IŞİD’in tekrar dönmesini engellemek olarak ifade ediliyor.
 
Gazete,  ABD Savunma Bakanlığı yetkililerine (üst düzey) dayandırdığı haberin içeriğini de açıklıyor. Haberin içeriğinde, Trump'ın belli sayıda asker bırakmasının nedeni bazı Avrupa ülkelerinin talebi ve Fransa'nın askerlerini Suriye'den geri çekmeme kararlılığı olduğu öne sürülüyor.
 
Haberin devamında ise üst düzey yetkililerin, ABD'nin Menbiç, Fırat’ın doğusu ve Ürdün sınırındaki Tanf üssünde, asker konuşlandıracağı şeklinde bilgi verdikleri de yer alıyor.
 
(ABD basını, Pentagon'un Borzanı, dezenformasyon merkezidir.. d.d.com)
 
 
09 Mart 2019-Türkçe çeviri | PeyamaKurd

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.