Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Haber başlığı/ Jeffrey: Türkiye ile SDG prensipte genel bir anlaşmaya sahip..
(ABD katilleri Suriye'yi kendi çiftliği gibi pazarlıyor dünyanın gözleri önünde... ABD köpekleri Kürdistan'ı Filistin'den beter hale getirdi. Başta, Kerkük, Musul, Şengal, Sur, Suruç, Cizre... olmak üzere, Rojava, İdlib, Afrin...Kürdistan'ı Çöle çeviridi, Kürdlerin Kaçacak yeri bile kalmadı... hala, TC'ye, el Nusra ,PKK, IŞID'a Boşalttırıyor ülkemizi... Orta Doğu'da en büyük Tehlike ABD faşistleridir...d.d.com)
 
 
 
Haber başlığı/ Jeffrey: Türkiye ile SDG prensipte genel bir anlaşmaya sahip 
 
© AFP 2019 / SAUL LOEB
ABD
 
ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, Suriye'nin kuzeyinde kurulması planlanan tampon bölge konusunda Türkiye ile Suriye Demokratik Güçleri (SDG) arasında 'prensipte genel bir anlaşma' olduğunu söyledi.
 
ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, Suriye’nin kuzeyinde kurulması planlanan tampon bölge konusunda Türkiye ile Suriye Demokratik Güçleri (SDG) arasında ‘genel bir anlaşma’ olduğunu söyledi. 
 
Washington merkezli Ortadoğu Enstitüsü’nde konuşan Jeffrey,
 
‘Türkiye ile SDG’nin çekilme ve güvenli bölge konusunda prensipte genel bir anlaşmaya sahip olduğunu’ söyledi; ABD’nin, ‘görüşmelerin başarılı olması için gerçek bir şans bulunduğuna inandığını’ ekledi.
 
Jeffrey, anlaşmanın nihai hale gelmesi için bazı noktalara hâlâ çözüm bulunması gerektiğini söyledi. Bunların, YPG’nin ne kadar geri çekileceği, IŞİD’le mücadeleden geriye kalan Amerikan silahlarının ne olacağı ve güvenli bölgenin nasıl yönetileceği olduğunu ekledi.
 
'AVRUPA ÜLKELERİ YER ALMAYACAK'
 
Gazete Duvar'ın haberine göre ABD’li yetkili, söz konusu tampon bölgede Avrupa ülkelerinin yer almayacağını da açıkladı. Avrupa ülkelerinin katılımı konusunda;
 
“Hayır, böyle bir anlaşma yok, talep yok, bu alanda Avrupalılar için bir rol yok” dedi.
 
Geçtiğimiz aylarda, ABD’nin İngiltere ve Fransa’yı önerilen tampon bölgeye asker yollamaya ikna etmeye çalıştığı öne sürülmüştü. Jeffrey ise Avrupalıların katılımı konusunun aralık ayındaki görüşmelerde gündeme geldiğini belirtse de, “Bu, herhangi bir bir anlaşmanın parçası değil” ifadelerini kullandı.
 
09 Haziran 2019- sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.