Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Sudan'da 3 Haziran'dan bu yana ordu, "Sivil Yönetim" talebiyle Darbe Hükümetini Protesto eden eylemcilere karşı orantısız güç kullanıyor... (ABD, halkın direnişini boşa çıkarmak, kendine kanalize etmek için her zaman; 'devrilen Tiran'ın ardından 'Cuntayı' devreye sokmuştur.  d.d.com) 
 
 
Darbe hükümetine karşı yapılan eylemlerde şu ana kadar 118 kişinin öldürüldüğü açıklandı
 
Sudan'da protestocular tarafından başlatılan "sivil itaatsizlik" hareketinin ilk gününde 4 kişi hayatını kaybetti.
 
Ömer El-Beşir'i bir darbe ile deviren askerlerden oluşan ve yönetime geçen Askeri Geçiş Konseyi'ne karşı yapılan protestolara yapılan sert ve ölümcül müdahalelerin ardından protestocular pazar günü "sivil itaatsizlik" eylemi yapmaya başladı. 
 
Protestocular ile bağları bulunan Sudanlı Doktorlar Merkezi Komitesi başkent Hartum'da eylemlere katılan iki kişinin vurularak öldürüldüğünü, Omdurman'da ise bıçaklanan iki kişinin hastanede hayatını kaybettiğini açıkladı.
 
Ordu, sivil itaatsizlik çağrısının kamu kurumlarında, bakanlıklarda ve bankalarda karşılık bulmadığını iddia ederken, protestocular çağrının karşılık bulduğunu öne sürdü.
 
Sudan'da 3 Haziran'dan bu yana ordu, "sivil yönetim" talebiyle darbe hükümetini protesto eden eylemcilere karşı orantısız güç kullanıyor. 
 
Sudanlı Doktorlar Merkezi Komitesi bu süreçte 118 kişinin öldürüldüğünü açıkladı. Askeri Geçiş Konseyi ise 3'ü güvenlik görevlisi 61 kişinin hayatını kaybettiğini ileri sürmüştü.
 
10 Haziran 2019-T24

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.