Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Aleksey Bakin, Hiş yerleşim yerinden İdlib’in güneyine 120 Heyet Tahrir el Şam teröristi, üç zırhlı araç ve büyük kalibreli makinalı tüfekler gönderildiğini tespit ettiklerini söyledi. (AKP kurucusu, Abdullatif Şener söylüyor, PKK'ya silahları AKP'nin verdiğini.. d.d.com)
 
 
 
© AFP 2019/Anas Al-dyab
 
ORTADOĞU
Rusya’nın Suriye’deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi’nin yetkilileri, militanların İdlib’in güneyine takviye güç gönderme girişimlerine devam ettiğini söyledi.
 
Yetkililere göre İdlib’deki gerilimi azaltma bölgesinin güneyine yaklaşık 470 terörist ve teçhizat gönderildi.
 
Rusya’nın Suriye’deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi’nin yöneticisi Aleksey Bakin, yakınlarındaki Hiş yerleşim yerinden İdlib’in güneyine 120 Heyet Tahrir el Şam teröristi, üç zırhlı araç ve büyük kalibreli makinalı tüfekler gönderildiğini tespit ettiklerini söyledi.
Ayrıca Bakin, Ajnad el Kafkas grubu teröristlerinin de İdlib’deki temas hattına 200’e yakın militan ve silah yüklü çeşitli araçlar gönderdiğini kaydetti.
 
(istediği kadar 'adresi' yanlış söylesin, tahrif etsin, bu mühimmatların Suriye'ye sokulacağı Tek Yol Güzergahı var 'TC!'. d.d.com)
 
Bakin düzenlediği basın toplantısında, Türkistan İslam Partisi’nin 150 militanının, içlerinde roketatar sistemlerinin de bulunduğu çeşitli silahlarla İdlib’in Knedda yerleşim yerinde gruplandığını aktardı.
 
Suriye ordusu geçtiğimiz günlerde İdlib’de ateşkes ilan etmişti. Ancak Suriyeli yetkililer kısa bir süre sonra söz konusu ateşkes uygulamasının, militanların buna uymaması ve Türkiye’nin de Soçi Mutabakatı’nın şartlarını yerine getirmemesi nedeniyle sona erdirildiğini açıklamıştı.
 
11 Agust 2019-sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.