Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Muhammed Hasnavi el-Cadov; Haseke sakinlerinin çok sayıdaki tutuklamalar, zorla silah altına alma ve ABD’nin desteklediği DSG’nin uyguladığı yüksek vergilerden dolayı çok kızgın olduğunu dile getirdi.

 

 

© REUTERS/ Rodi Said

ORTADOĞU
 
Suriye’nin kuzeydoğusundaki Tel Brak köyü sakinleri, 9 Ağustos Cuma günü, ABD ve Demokratik Suriye Güçleri (DSG) güçlerinin varlığına karşı protesto gösterisi düzenledi.
 
'Suriye'nin doğusunda Arapların YPG karşıtı protestoları, ABD'nin planlarını tehlikeye atabilir'
 
Göstericiler, 7 Ağustos Çarşamba günü gözaltına alınarak bilinmeyen yönde götürülen doktor İmad Muhammed Hasnavi el-Cadov ve diğer tutukluların serbest bırakılmasını talep 
etti.
 
Doktorun babası Muhammed Hasnavi el-Cadov, Sputnik’e açıklamasında;
 
oğlunun DSG güçleri tarafından gözaltına alındığını belirterek;
 
“Onlar, oğlum ve ailesinin bulunduğu arabaya ateş açtı. Eşini ve çocuklarını indirdiler, oğlumu ise bilinmeyen yönde götürdüler” dedi.
 
Muhammed Hasnavi el-Cadov;
 
Haseke sakinlerinin çok sayıdaki tutuklamalar, zorla silah altına alma ve ABD’nin desteklediği DSG’nin uyguladığı yüksek vergilerden dolayı çok kızgın olduğunu dile getirdi.
 
 
Suriye devlet haber ajansı SANA;
 
Tel Brak’taki gösterinin ardından, DSG güçlerinin 10 Ağustos Cumartesi günü Haseke ve Rakka bölgesinde onlarca sivili gözaltına aldığını bildirdi.
 
(fotograflar, arşiv, biz ekledik. d.d.com)
 
12 Agust 2019-sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.