Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Haber Başlığı/ Şengal Kaymakamı: Güvenli bölge Sorun olur
 
d.d.com: ABD köpekleri 'TC sınıra 30 bin kişilik Kürt Ordusu kuruyorum' demiş, ardından TC'yi hem İdlib, Afrin, hemde Menbiç'e sokmuştu.   
Kürdleri kendi çıkarı için Kullanan da, bölge devletlerin Kürdleri katletmesi için Ortamı yaratanda, sonra geriye çeklip Vahşetini seyredende yine aynı ABD köpekleridir, Kör değiliz!.. Kürdistan'da Kürt kalmadı.. fotolar, TC basından.  d.d.com

 

 

Haber Başlığı/ Şengal Kaymakamı: Güvenli bölge Sorun olur
 
Şengal Kaymakamı Mehma Xelil, Türkiye ile ABD arasında anlaşmaya varıldığı belirtilen Rojava’da oluşturulacak ‘güvenli bölge’ hakkında açıklamalarda bulundu.
 
Xelil, Rojava’da oluşturulacak ‘güvenli bölge’nin Şengal, Ninova ve Suriye sınırına yakın ilçeleri olumsuz etkileyeceğini ifade ederek, terör örgütü IŞİD’in bölgeye, özellikle de Şengal’e dönmesine yol açabileceğini belirtti.
 
Şengal Kaymakamı açıklamasında, ABD, Irak Hükümeti ve Kürdistan Bölgesi Hükümeti’ne Ezidi Kürtlerin kendi bölgelerine dönmelerini sağlamak için huzurlu bir ortamı oluşturmaları çağrısında bulundu. 
 
PKK’nin Irak yasalarını ihlal ettiğini savunan Xelil, PKK’nin Şengal dağlarında bulunmasının Şengallilerin geri dönmesine engel olduğunu söyledi.
 
(Kürdleri, Kürdistan'ı yok etme projesinin adıdır paramiliter PKK...emperyallerin, bölge devletlerinin -bölge devletlerinin çoğu zaten ABD uşağı- elinde bir Maşa, bir Tetikçidir PKK. d.d.com)
 
Xelil, Şengal’in PKK için ekonomi ve silahlanma merkezi haline geldiğini ifade etti. (PKK kontraları, efendisi ABD ne derse o'nu yapar... d.d.com)
 
Bugün bazı medya organlarında ABD ile Türkiye arasında gerçekleşen ve NATO’nun 6 üst düzey komutanının da katıldığı toplantıda, ‘güvenli bölge’nin 5 kilometre derinlik, 100 kilometre genişlikte olması konusunda anlaşmaya varıldığı belirtildi.
 
13 Agust 2019-ajanslar

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.