Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

İdlib'de görev yapan sivil savunma görevlileri (Beyaz Baretliler) geçen ayın bilançosunu duyurdu. Sivil savunma verilerine göre, Rusya ve Şam yönetiminin geçtiğimizk ay yaptığı saldırılarda 194 sivilin öldürüldüğü belirlendi.
(katil sürüsü ABD'nin 31 agust'da yaptığı saldırıda 170 kişinin öldüğüne Hiç değinmemiş, demek O ayrı bir kalem herhal? Basında böyle köpekleriniz olsun, bir günde YÜZ KİŞİYİ idam mahkumu bile yapabilirsiniz! d.d.com)

 

 

 
Cihat Arpacık Muhabir-smileyblush
 
 
Beyaz Baretliler, geçen ay Rusya ve rejim güçlerinin İdlib'e yönelik yaptığı saldırılarda fosfor ve misket bombası kullanıldığını da öne sürdü 
 
İdlib'de görev yapan sivil savunma görevlileri (Beyaz Baretliler) sadgeçen ayın bilançosunu duyurdu.devil
 
Sivil savunma verilerine göre, Rusya ve Şam yönetiminin geçtiğimizk ay yaptığı saldırılarda 194 sivilin öldürüldüğü belirlendi.
 
5 bin 632 topçu saldırısının yapıldığı İdlib'i savaş uçakları 2 bin 313 defa bombaladı. 7 bin 600 füze, 2 de fosfor bombası kullanıldı.
 
Atılan misket bombasının sayısı ise 85.
 
Ağustos saldırılarında çok sayıda sivil kaybı yaşandısad
 
 
Yaşanan saldırılarda sivillere ait 277 ev yıkılırken 1 de hastane hedef alındı. 4 caminin vurulduğu saldırılarda tarım arazileri ise 52 kez bombalandı.
 
Ağustos ayındaki saldırılar Suriye'deki iç savaşındaki can kayıplarını da arttırdı.
 
Sadece bu ay içinde 136 erkek, 19 kadın, 39 da çocuk saldırılar sonucu öldürüldü. Şehirde 619 kişi de yaralandı.
 
Geçtiğimiz ay, Rusya ve rejim güçlerinin İdlib güneyine yönelik yaptığı saldırıda, İdlib Mutabakatı çerçevesinde Morek kendinde inşa edilen TSK gözlem noktasına giden ikmal ve intal hattı kesilmişti.
 
Saldırılar nedeniyle 950 bin kişi evini kaybetti 
 
Saldırılar, diğer gözlem noktalarının çevresinde de yoğunlaştı.devil (ateş düşmüş MİT'in eniği, AA haberin bu puştuna.. d.d.com)
 
Türkiye ve Rusya arasındaki mutabakat 17 Eylül 2018'de imzalanmıştı. Çatışmasızlık ortamını oluşturma iddiasıyla varılan mutabakattan bu yana saldırılarda ölen sivil sayısı 400'e yaklaştı.
 
(Beyaz Baretliler, CIA'nın 5.Kolu. d.d.com)
 
Şiddetli hava saldırıları nedeniyle söz konusu tarihten bu yana evlerini terk etmek zorunda kalan sivil sayısı 950 bini aştı.
 
04 eylül 2019-© The Independent

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.