Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Suriye; işgalci Türk kuvvetleriyle kiralıklarının ahaliye karşı suç uygulamalarını Kamu Mülklerini Gasp Etme eylemlerini Sürdür..

 

 

haber başlığı/ Erdoğan Kuvvetleri Ve Kiralıkları Köylerde Jeneratörleri Çalıyordevil Bazıları Ahras’ta Araca Düzenek Koydukları Esna da Öldü
 
HASEKE –Haseke ili kuzeyindeki Rasul Ayn Kenti kırsalında bir araca bomba düzeneği yerleştirdikleri esnada işgalci Türk kuvvetleriyle 

terörist gruplardan kiralıklarından bazıları ölürken, tehcir edilenlerin evlerine geri dönüşlerini engellemek için işgal ettiği bölgelerde ahalinin ev ve mülkleri hakkında suç işlemeye devam ediyorlar.
 
(foto,TC ordusu, ve uzantıları, Suriye deki kamu mülklerini çalıyor)
 
Haseke SANA muhabiri;
 
Rasul Ayn kırsalı Ahraas Köyünde işgalci Türk kuvvetleriyle kiralıkları tarafından bir araca bomba düzeneği yerleştirdikleri esnada infilak etmesi sonucunda asker ve kiralıklardan bazılarının öldüğünü diğer bazılarının da yaralandığını ahali ev ve mülklerinde de maddi zararlara yol açtığını ifade etti.
 
Muhabir, yerel kaynaklardan naklen işgalci Türk kuvvetleriyle kiralıklarının ahaliye karşı suç uygulamalarını kamu mülkleri gasp etme eylemlerini sürdürdüklerini bugün de Haseke kuzey kırsalındaki Aynul Arab kent kırsalındaki Şellah ve el Amirt köylerinden ahalinin evlerine dönüşlerini engellemek amacıyla elektrik jeneratörlerini çaldıklarını dile getirdi.
 
06 kasım 2019-SANA

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.