Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Sabbağ; Suriye’nin, kimyasal silah kullanımını kınadığını, kategorik olarak ABD de dahil olmak üzere bazı ülkelerin kendi planlarına ve gündemlerine hizmet etmek için Suriye’ye asılsız suçlamalar yönelttiklerini söyledi... (foto, Kobane- Afrin..de TC'nin Kimyasal silahla yaptığı saldırıda yaralı kurtulan kürt çocukları, birinin gözleri Kör olmuş, diğeri Kavrulmuş durumda... TC'yi Kürdlerin üzerine Sistematik olarak Saldırtan TC'nin efendisi ABD katilleridir. d.d.com)

 

 

haber başlığı/ Suriye, Duma’da Kimyasal Silah Kullanımı İddiaları Kakkındaki Gerçekleri Saptama Komisyonunun Sonuçlarını Reddediyor
 
(foto, Suriye-Rojava, 'TC' uçaklarının attığı Kimyasal Fosfor bombası ile yaralanmış Kürt çocuğu.. d.d.com)

 

LAHEY – Suriye’nin Lahey’deki Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü (OPCW) nezdindeki daimi Büyükelçisi Bessam Sabbağ,

kimyasal silahların kullanımına ilişkin iddialardan sorumlulukla ilgili kimliği belirleme ve soruşturma ekibinden çıkacak sonuçları reddettiğini belirterek,

yasaklama sözleşmesi hükümlerine dayanmadığından yasadışı olduğunu vurguladı.

OPCW’ye Üye Ülkeleri 1. Konferansının 24. oturumunda okuduğu Suriye beyanında Sabbağ, 2013 yılında sözleşmeye katılan Suriye’nin bu katılıma yönelik tüm taahhütlerini yerine getirdiğini ve kimyasal silahlarını imha ettiğini söyledi.

Sabbağ; Suriye’nin, kim tarafından, nerede, hangi zamanda ve herhangi gerekçe ile olursa olsun kimyasal silah kullanımını kınadığını yineleyerek;

kategorik olarak ABD de dahil olmak üzere bazı ülkelerin kendi planlarına ve gündemlerine hizmet etmek için Suriye’ye asılsız suçlamalar yöneltmelerini reddettiğini vurguladı.

Sabbağ, Suriye’nin gerçekleri bulma heyetiyle işbirliği yapmaya devam etmesi ve çalışmaları için gerekli tüm olanakları sağlamaya devam ederken, heyetin anlaşma hükümlerine ve çalışma için referans belge şartlarına uymadığından esef duyduğunu belirterek,

muhtelif bahanelerle saldırıların olduğu mevkileri ziyaret etmeyi reddettiğini ve sadece Nusra Cephesi terör örgütünün kolu olan “Beyaz Kasklar” terör örgütünün kendisinin fabrikasyonunu yaptığı video görüntüleri ve fotoğraflarıyla yetindiğine dikkat çekti.

Sabbağ, tüm bu profesyonel skandallardan sonra, gerçekleri soruşturma heyetinin çalışmalarına devam etmesine ses çıkarmamanın kabul edilemez olduğunu belirterek, bu çalışmaları düzeltme yolunda duranların Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü’nü bu ülkelerin Suriye topraklarındaki saldırganlığını örtmek için bir platform olarak kullanma baskısı yapan ABD ve Batı olduğuna dikkat çekti.

Sabbağ ayrıca, Suriye’nin bölgesel güvenlik ve barışın sağlanmasını garanti altına almak için orta doğu bölgesinin kimyasal silahlardan arındırılmış bölge ilan edilmesini güçlü bir şekilde desteklediğini vurguladı.

26 Kasım 2019-SANA

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.