Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Haseke; işgalci Türk güçlerinin emrinde çalışan terör örgütlerinin dün gece Rasul Ayn Kentinin kırsalındaki Tel Half Köyü kontrol noktasında, aralarında yaşlılarında bulunduğu onlarca sivili kaçırdıklarını belirtti.

 

 

haber başlığı/ İşgalci Türk Güçleri ve Kiralık Teröristleri İşgal Ettikleri Bölgelerde Suçlarına Devam Ederek Bölge Halkının Yerine, Terörislerin Aileleri Yerleştirmeye Çalışıyor
HASEKE – İşgalci Türk güçleri ve onlara tabi kiralık teröristler Haseke kırsalının kuzeybatısında işgal ettikleri belde ve köylerde bölge halkına karşı günlük olarak suçlarına devam ederken özel ve kamu mülkleri yağmalama ve gençleri kaçırma gibi eylemleri uygulamalarıyla bölge halkını yerinden etmeyi ve yerlerinde terör grupları ve aileleri yerleştirmeyi ve demografik değişimi hedefliyor.
 
(foto, Kürdler, 'Afrin' kaçıyorlar vahşetten, yaşlı Kürt kadını çaresizlikten oturmuş ağlıyor..d.d.com)
 
Yerel kaynaklar SANA muhabirine yaptıkları açıklamalarda; işgalci Türk güçlerinin emrinde çalışan terör örgütlerinin dün gece Rasul Ayn Kentinin kırsalında yer alan Tel Half Köyünün civarındaki bir kontrol noktasında aralarında yaşlıların bulunduğu onlarca sivili kaçırdıklarını belirtti.
Kaçırılan çocuklarının Rasul Ayn Kentinden 13 km uzaklıkta yer alan el Safh Köyünde terör örgütleri tarafından kurulan bir cezaevine akarıldıklarını ve işkenceye maruz kaldıklarını ifade eden ebeveynleri; 
 
(foto, Kürdler, burası da 'İdlib' kaçıyorlar bebeleri kucakta, çocukları peşlerinde... d.d.com)
 
Rasul Ayn Kentinin doğusunda yer alan Mubarekiye Köyünden bir vatandaşın kaçırılan çocuklarının serbest bırakılmaları için “Hamze Ordusu” terör örgütüne 1.3 milyon lira ödediğini fakat çocuklarının serbest bırakılmadığını belirtti.
 
İşgalci güçler, işgal ettikleri belde ve köylerdeki elektrik altyapıları ve şebekeleri yağmalayarak bölge halkını yerinden etmeye çalışıyor.
 
(foto, Kürt çocuk, TC'nin attığı Kimyasal fosfor bombasıyla vurulmuş, yer, yine suriye- Kobane.. d.d.com)
 
Türkleştirme eylemleri ile ilgili olarak SANA’nın Haseke muhabiri;
 
işgalci Türk güçlerinin Türk iletişim şirketlerinin kulelerini kurduklarını ve bölgedeki hükümet merkezlerinin ve kurumlarının üzerinde Türk bayrağı yerleştirdiklerini belirtti.
 
Çeviri: P.M.
 
28 kasım 2019-SANA

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.