Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Rossiya Segodnya ve Russia Today Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Margarita Simonyan, Ruptly video ajansı kameramanı Saaf Ghali’nin Irak’ta öldürüldüğünü bildirdi. (foto, Margarita Simonyan)
 
 
 
© AP/Khalid Mohammed
 
ORTADOĞU
 
ABD’de Demokrat Parti'den RT ve Sputnik’ten uzak durma tavsiyesisad
 
(bu kadar şaibeli bir Haber ve açıklamanın ardından bu ara 'başlık' adeta dikkatleri başka yere çekmek için yumurtlanmış bir tezgah gibi geliyor, okurlara... d.d.com) 
 
Simonyan, Telegram kanalından yaptığı açıklamada “Irak’ta kimliği belirsiz kişiler kameramanımız Saaf Ghali’yi öldürdü. Saaf, Ruptly video ajansımız için bölgede çekimler yapıyordu. Ailesine yardımcı olmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız” ifadelerini kullandı.
RT’den yapılan açıklamada
 
“Saaf Ghali, Irak’ın, ABD ve İran arasında askeri çatışma platformu haline getirilmesine karşı düzenlenen gösterisinin çekimlerinden sonra vuruldu”saddevil ifadeleri yer aldı.
 
(Çatışmalar aylardır zaten sürüyordu da, Ne zaman? Hangi gün? Hangi saat? Hangi Şehirde? ve Nerede öldürüldü bu garip?.. d.d.com)
 
Ayrıca, kameramanın, yerel basın için çekim yaptığı belirtildi.
 
11 ocak 2020-Sputnik
https://tr.sputniknews.com/ortadogu/202001111040995943-rus-ruptly-ajansi-kameramani-irakta-olduruldu/
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.