Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ŞAM– Sağlık Bakanı Nizar Yazıcı Suriye’ye dışarıdan bir bir şahısta ilk kez Korona virüs vakasının görüldüğünü karşı önlemlerin alındığını söyledi. (Abd, bütün insanlık, canlılar alemi ve Doğa için, En Büyük Tehdittir!' Abd, dünyayı yok ediyor çünkü.. d.d.com)

 

 

Gazetecilere verdiği demeçte Bakan Yazıcı, Bakanlığın Suriye’ye virüs vakası tescil edilen ülkelerden gelen şahısların izlenmesi için aldığı icraatlar çerçevesinde yurt dışından gelen bir şahıstan test alındığını yapılan analiz sonucunda ise pozitif yani “korona virüs taşıdığı”nın görüldüğünü ve bunun Suriye’de ilk vaka olarak tescil edildiğini açıkladı.
 
Bakan Yazıcı, Sağlık Bakanlığının konuyu tam olarak takip ettiğini ve hastanın tamamen iyileşmesi için tıbbi izolasyon süreci için gerekli önlemleri aldığını, çünkü tıbbi izolasyonun 14 gün boyunca gerçekleşecek ve iyileşene kadar bu hastadan 4 günde bir testin alınacağını belirterek, bayan hastanın yaklaşık yirmi yaşında olduğunu ve Suriye’ye girdiğinde tam bir isabet belirtisi göstermediğini açıkladı.
 
Hastanın herhangi bir hastalık şikayeti olmadığından, bunun iyi bir gösterge olduğunu, iyileşmeyi hızlandıracağını ve izolasyon sürecinin iyileşme sürecinde en önemli durum olduğuna dikkat çekerek, kendisiyle irtibata geçen tüm fertlerin sorgulandığını ve kendilerinden testlerin 

alınarak test ettiklerini,
 
daha sonra da tıbbi olarak icraatların alınacağını, hasta ile temas halinde olan kişilerle ilgili olarak alınan prosedürlerin, testleri aldıktan sonra alınan prosedürlerle aynı prosedürler olduğunu, izolasyon sürecinin iyileşmesi için isabet vakası durumunda yapıldığını ifade etti.
 
Bakan Yazıcı, vakanın keşfedilmesinin Bakanlıktaki izleme ekibinin isabet vakalarının bulunduğu ülkelerden gelen şahısları izlemeleri ve Bakanlığın aldığı icraatlar neticesinde ortaya çıktığına dikkat çekti.
 
Sağlık Bakanı ayrıca vatandaşlara yaptığı çağrıda, evlerinde kalmaya ve toplanma yerlerinden uzak durmaya çünkü bunun kendilerini korona virüsünden koruyacağını belirterek yeni herhangi bir vakanın tescil edilmemesi ümidini dile getirdi.
 
23 mart 2020-SANA (fotoların üzerindeki yazılar Haber başlıklarıdır, biz ekledik, okuyunuz.. d.d.com)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.