Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

HASEKE– Korona virüsüne karşı koymak için Önemli derecede Suya ihtiyaç duyulduğu bir zamanda İşgalci Türk kuvvetleriyle ona bağlı teröristler ikinci günde de Suyu kesmeye devam etti... (Kürdleri yok etmek için her yol mübah! katil sürüsü ABD, köpeği 'TC' eliyle Kürdleri Yok ettirmeye devam ediyor hala.. d.d.com)

 

 

haber başlığı/ İşgalci Türk Kuvvetleri ve Kiralıkları Haseke Kentinin İçme Suyunu 2. Günde Kesmeye Devam Ediyor
 
HASEKE – İşgalci Türk kuvvetleriyle ona bağlı kiralık teröristler Haseke ve kırsalında yaşayan vatandaşlar hakkında terörist uygulamalarını ikinci günde de devam ettirdi.. 
 
Korona virüsüne karşı koymak için gerekli icraatların alınması için yeterli derecede suya ihtiyaç duyulduğu bir zamanda Rasul Ayn kırsalı Alluk istasyonundaki suları Haseke kenti ve ona bağlı bölgeler üzerinden kesmeye devam etti.
 
Haseke Sular İdaresi Müdür Mühendis Mahmud el Akleh SANA muhabirine açıklamasında,
 
Türk rejimi ve terörist kiralıklarının, Rasul Ayn bölgesindeki (burası da Kürdlerin toprağıdır..d.d.com)Teşrin barajından elde edilen elektriğin bir bölümünü Mebruke istasyonundan kiralık teröristlerin bulunduğu bölgelere verilmesine rağmen, Rasul Ayn kırsalındaki Alluk istasyonundaki içme suyunu Haseke kenti ve ona bağlı sivil yerleşim merkezlerinden kestiğini belirtti.
 
El Akleh, Sular Müdürlüğünün doğu barajındaki el Himme istasyonunu hazırladığını, işgalci Türk kuvvetlerinin Alluk istasyonundaki suyu kesmeye devam etmesi durumunda acil eylem olarak iki gün sonra çalıştırılacağına dikkat çekerek;
 
 Türk rejiminin izlediği bu eylemlerin Korona virüsüne karşı koymada istenilen icraatlar çerçevesinde kentin temizlik ve dezenfektasyon ihtiyaçlarının arttığı bu istisnai şartlarda geldiğine işaret etti.
 
Türk rejimi ve terörist örgütlerden kiralıkları Haseke, Tel Temer ve onları çevreleyen bçlgelerde yaşayan 600 binden fazla insanın Alluk istasyonundan sağlanan içme suyunu dün kesmişti.
 
23 mart 2020-SANA

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.