Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

15 Şubat akşamı Erbil Uluslararası Havaalanı ve ABD üslerine yakın noktalara yapılan Füze saldırılarını üstlenen 'Seraya Evliya ed-Dem' adlı Şii milis grubu...   (dünyada ki,    ortadoğuda ki, bütün Silah  satışları ve Uyuşturucu Ticareti ABD/CIA'nin elinde ve denetimindedir, Füzeleri kimden almış bu 'hayali zırtolar' grubu acaba? d.d.com)

 

 

Şii milis grubuyla ilgili bir değerlendirmeyi köşesine taşıyan ABD’ın Sesi, grupla ilgili çok az bilginin olduğunu vurgulayarak, örgütün geçtiğimiz Ağustos ayında kurulduğunu ve daha önce ABD güçlerine yönelik saldırılar gerçekleştirdiğini kaydetti.
 
(ne böyle bir saldırı , nede böylesi bir grubun adı hiç duyulmadı...ama ABD bir günde IŞID, el Kaide, Taliban, Nusra, ÖSO'ya 40 tane isim taktı... bu da artık ezberlendi Toplum tarafından... d.d.com)

 
Şii milis grubun, geçtiğimiz ayın sonunda Zikar ve Basra’da ABD güçlerine yönelik gerçekleştirilen saldırıların sorumluluğunu üstlendiğine dikkat çekildi.
 
Gazetenin Al-Hurra’da yer alan bir demece dayandırdığı bilgilere göre, söz konusu grubun;
 bölge ülkelerinden biri tarafından desteklendiğinin açık olduğu kaydedildi.

 
(dünya basının iğrenç yaratık ABD'nin elinde olduğunu artık Ahırdaki Eşşekler bile biliyor.. dünyadaki uyuşturu ticaretinin ve Silah satışlarının ABD'nin elinde olduğunu görmek için Bakınız, Susurluk Dosyası-Raporları, veya Belma Akçura; 'Derin Devlet, Oldu Devlet' güncel yayıncılık, 4.basım  d.d.com)
 
Şii milis grubunun, ABD güçlerinin Irak’tan çıkması için eylemlerini gerçekleştirdiği vurgulandığı haberde Seraya Evliya ed-Dem örgütünün son yaptığı açıklamaya yer verildi.

 
Örgüt açıklamasında, Uluslararası Erbil Havalimanı’nı hiçbir zaman vurmayacaklarını, ancak 
ABD, İsrail ve Türkiye güçlerini hedef alacaklarını belirtmişti.
 
Öte yandan, daha önce Irak’ta ABD güçlerini hedef alan saldırılarda gözler Asaib Ehli Hak ve Ketaib Hizbullah örgütlerine çevrilirdi.
 
Geçtiğimiz pazartesi günü, Uluslararası Erbil Havalimanı’ndaki ABD askeri üssünü hedef alan saldırıyı Seraya Evliya ed-Dem isimli grup üstlendi.
 
Saldırıda, Uluslararası Koalisyon güçleriyle bağlantılı bir kişi yaşamını yitirirken, aralarında 1 ABD askeri ve 3 sivilin de olduğu 9 kişi yaralanmıştı.
 
19 şubat 2021-peyamakurd

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.