Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Tehdit içeren bir açıklama yayımlayan Taliban, ABD ordusunun söz konusu tarihe kadar ülkeden çekilmemesi halinde örgütün Afganistan'daki yabancı birliklere.. (foto, Tarih; 20 şubat 2020- ABD dışişleri bakanı 'Pompeo'  Afganistan'da, Talibanla birlikte, bu tarihten sonrada kucak kucağaydılar..2.foto, Abd'nin gizli ordusu, Taliban gibi kontralardır... dd.com)

 
 
 
Afganistan’daki ABD askerlerinin 1 Mayıs’a kadar çekilmemesi halinde ülkedeki yabancı birliklere yönelik düşmanlığın süreceğini belirten Taliban yönetimi, "Vatanımızı savunmak zorunda kalacağız" açıklamasına yer verdi.
 

(eğer yukarıdaki sözleri, 'bağımsızlıkçı' devrimci bir örgüt söyleseydi, desteklerdik... ama Taliban gibi ABD'nin köpeği bir örgüt söylüyorsa, bu da demektir ki; , 'Danışıklı Savaş ile Afganistan'ı yine Kan gölüne çevirip, bütün halkı bitirmek istiyorlardır...
Latin Amerika'da, bu kanlı oyunları izlemiştik...
ama hemen Önümüzde Taliban'ın ikiz kardeşi PKK faşist çetelerin pratikleri var, 'bağımsızlık savaşı' çığıtrtkanlığı ile ortaya çıktılarında bile , hem TC'den silah alıyorlardı,  hemde TC ile elele 'danışıklı savaş' yürütüyor, Kürdlerin insan gücünü yok ediyolardı, hemde bütün Kürdistan'ı Boşaltırıyorlardı, ve hala boşaltıyorlar...Taliban ile el Kaide köpeklerinin yaptığıda yıllardır budur.... Abd, Afganistan'a yerleşmiş durumda..d.d.com)
 
ABD Başkanı Joe Biden, görevine başlamasının ardından dün düzenlediği ilk resmi basın toplantısında yaptığı açıklamada, Afganistan'daki ABD askerlerinin 1 Mayıs tarihine kadar çekilmesinin "zor" olduğunu söylemişti.
 
Taliban yönetimi, Biden'ın açıklamasının ardından ABD'ye Afganistan'dan daha önce anlaşıldığı üzere 1 Mayıs'ta çekilmeleri için uyarısında bulundu.
 
(insanlık düşmanı ABD'yi Afganistan'a getiren Taliban ile El Kaide idi, bunları kuran da, silahlandıran'da  ABD/CIA idi.. d.d.com)
 
Tehdit içeren bir açıklama yayımlayan Taliban, ABD ordusunun söz konusu tarihe kadar ülkeden çekilmemesi halinde örgütün Afganistan'daki yabancı birliklere karşı düşmanlıklarını sürdüreceği belirtti.
 
"Vatanımızı savunmak için savaşmaya ve yabancı güçlere karşı silahlı mücadeleye devam etmek zorunda kalacağız" denilen açıklamada Taliban, ABD'nin zamanında geri çekilmemesi gibi bir senaryonun Washington'ın 1 yıl önce örgütle yaptığı "anlaşmanın ihlali" olacağına dikkat çekti.
 
27 mart 2021-ajanslar

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.