Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Rojava-HASEKE: ABD, Haseke kırsalının kuzeyindeki Tel Alo’nun silolarından Kuzey Irak'a yeni bir 12 Kamyon'luk çalıntı buğdayı çıkardı. (d.d.com: Haseke, Cereblus, İdlib, Afrin.. Kürt bölgeleridir, ABD kahpesinin çıkardığı savaş yüzünden Kürdler açıklada savaşmaktadır ama sokak köpeği ABD, Kürdlerin Buğdayına, Zeytinine, Petrolüne.. el koyup vede koydurtup, TC'ye, Irak'a götürmektedir...

 

 

IŞID, ABD'nin Köpeğidir, aynı yırtık ABD, IŞID'lıları dünyanın gözleri önünde HOL kampından defalarca Çıkarıp  bir başka yerde yine 'Kürdlere karşı Savaştırmaya' götürmektedir....
 
Amacı Kürdistan'ı, Kürdleri, her yandan kuşatıp, çaresiz bırakarak, -açlık ve sefalete de mahkum ederek- Kürdistan'ı Boşalttırmaktır...
 
Foto, ABD, Köpeği IŞID'a ŞENGAL Kürt Katliamınıda -3 Ağustos 2014- Yaptırmıştı...d.d.com

..............

haber 1-ABD, Çalıntı Suriye-Rojava; Haseke Buğdayıyla Yüklü Yeni Bir Konvoyu Irak'a Çıkardı

 

Yerel kaynaklar SANA muhabirine, ABD işgal güçlerinin Haseke kırsalının kuzeyinde yer alan el Yarubiye bölgesindeki Tel Alo’daki Silolardan çalınan buğdayı 12 kamyondan oluşan bir konvoyu Simalka sınır kapısından Kuzey Irak'a getirdiğini söyledi.
 
01 nisan 2o21-SANA
..................
 
Suriye Devlet Ajansı: ABD, DSG (Pkk/Pyd/Ypg) kontrolündeki 40 IŞİD'liyi helikopterle Kendi Üssüne taşıdı
 

SANA: ABD işgal kuvvetlerine ait üç askeri helikopter,  HOL Kampından yaklaşık 40 IŞİD üyesini el Şeddadi üssüne taşıdı. 
 
(foto, eski haber  başlıkları,  bugün ABD köpeklerin yaptıklarıyla özdeşleşiyor...d.com)
 

 

Suriye Devlet Ajansı: ABD, DSG kontrolündeki 40 IŞİD'liyi helikopterle kendi üssüne taşıdı
 
Suriye devlet ajansı SANA, ABD  ordusunun Suriye Demokratik Güçleri'nin (QSD) kontrolündeki El Hol kampında bulunan 40 IŞİD üyesini helikopterlerle şehrin güneyindeki ABD üssüne taşıdığını iddia etti.
 
SANA'nın haberinde, "Bölge kaynakları, ABD işgal kuvvetlerine ait üç askeri helikopterin, üç savaş helikopteri eşliğinde dün akşam DSG (Pyd/Pkk/Ypg)  milislerinin kontrolü altında olan el Hol hapishanesinden transfer edilen yaklaşık 40 IŞİD üyesini 'el Şeddadi' üssüne taşıdığını söyledi" ifadelerine yer verildi.
 
Habere göre, nakledilen IŞİD üyeleri arasında örgütün üst düzey yöneticilerinden "Ebu Seyf el İraki" ve "Abi Bekir el Furati" isimli Iraklılar da bulunuyor. 
 
SANA, Ocak ayında da ABD ordusunun IŞİD üyelerini düzenli olarak Ghuwayran ve el-Sena'a'daki Haseke hapishanelerinden kaçırarak Irak'taki ABD üslerine taşıdığı ve militanları silahlarla donatıp Görevler vererek serbest bıraktığı öğrenilmişti. 
 
01 Nisan 2021-ajanslar

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.