Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

IŞİD Militanları, kaçırdıkları kız çocuklarını 6 saat alıkoyarak kırbaçladıktan sonra serbest bıraktı. 

 

Edinilen bilgiye göre Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün kadın taburu, Rakka’da bir okula baskın yaparak 10 kız öğrenciyi kaçırdı.
 
‘Şeriat hükümleri’ni çiğnedikleri gerekçesiyle kaçırılan kızların daha sonra serbest bırakıldığı belirtilirken, yaşları 15 ile 17 arasında değişen öğrencilere kadın militanlar tarafından kamçıyla işkence edildiği öğrenildi.
 
Halka açık bir alanda şeriat hükümlerini uygulayacaklarını bildiren militanlar, bundan sonra da genç kızları ve kadınları uyarmaya devam edeceklerini söyledi. Militanlar, kız çocuklarını 6 saat alıkoyarak kırbaçladıktan sonra serbest bıraktı.
 
Okul müdiresi Hamide Tahir’in de öğrencilerle birlikte kaçırıldığı belirtilirken, Tahir’in daha sonra Rakka devlet hastanesinde ameliyata alındığı belirtildi.
 
 Rakka’da daha önce de Hıristiyanları tehdit eden IŞİD miltanları, müslüman olmayan vatandaşlara cizye ödemek, müslüman olmak ya da şehri terk etmek gibi üç seçenek sunmuştu.

09.03.2014-BasNews (Haber Merkezi)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.