Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Avukat Gülizar Tuncer, Rauf Erdem'in

'25 yıldır aranma' gibi bir durumunun Söz konusu bile olmadığını" belirtti...

 

İstanbul Küçükçekmece'de 18 yaşındaki Sıla Abalay'ın öldürüldüğü polis baskınına dair Emniyet kaynaklı yayılan iddialar yalanlanmaya devam ediliyor.

Abalay'ın polis kurşunuyla öldürülmesi sonrası önce Star ve Habertürk, "DHKP-C'nin en üst düzey ismi öldürüldü" iddiasını ortaya atmıştı. 18 yaşındaki Abalay'ın "örgütün en üst düzey ismi olması" kimseye inandırıcı gelmeyince "Operasyonda asıl hedef TİKKO'dan 25 yıldır aranan Rauf Erdem idi. Abalay tesadüfen oradaydı" denildi. Ancak bu iddianın da doğru olmadığı ortaya çıktı.

RAUF ERDEM 7 AY ÖNCE TAHLİYE EDİLMİŞTİ

Özgürlükçü Demokrasi gazetesinin bugün manşetine taşıdığı habere göre 25 yıldır arandığı iddia edilen Rauf Erdem'in 7 ay önce cezaevinden salındığı öne sürüldü.

Rauf Erdem'in 90'lı yıllarda Direniş Hareketi davasından 28 yıl hapis cezasına çarptırıldığı, Yargıtay’dan 4 kez dönen dava sürecinde Erdem tahliye edilse de, karar kesinleşince tekrar tutuklandığı aktarıldı. Yaklaşık 7 ay önce cezasını bitirdikten sonra tahliye edilen Rauf Erdem’in infazının süresine dair bir problem olduğu ve 6 Mayıs günü gözaltına alınarak tutuklandığı öğrenildi.

Konuyla ilgili bilgi veren Avukat Gülizar Tuncer, Erdem’in "Gözaltına alındıktan hemen sonra adliyeye çıkarıldığını belirterek, muhtemelen bir 'infaz hesaplama yanlışlığından' gözaltına altına alınmış olabileceğini, dolayısıyla '25 yıldır aranma' gibi bir durumunun söz konusu bile olmadığını" belirtti.

AVUKAT ASLAN: ABALAY'IN HİÇBİR SUÇTAN ARAMASI YOKTU

Ayrıca Abalay'ın avukatı Oya Aslan da iddiaların aksine müvekkilinin hiçbir suçtan araması olmadığını belirtti. Aslan, "Polislerin söz konusu eve zaten Sıla için gitmediklerini ve orada tesadüfen gördüklerini" doğrulayarak, "Evin mühürlenmesinin de olaydaki infazın gizlenmesi için yapıldığını" ifade etti.

Sahibinin sesi (bn.d.d.com) Medyada, Abalay'ın 8 suçtan arandığı iddia edilmişti.

10 Mayıs 017-Evrensel- (HABER MERKEZİ)

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.