Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Alman hükümetinin küçük ortağı Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) Türkiye'ye karşı daha sert bir tutum izlenmesini istiyor. CSU lideri, Türkiye'ye yapılan ödemelerin durdurulmasını istedi.

 

 

Alman hükümetinin küçük ortağı Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) Genel Başkanı ve Bavyera Eyaleti Başbakanı Horst Seehofer, AB bütçesinden üyeliğe hazırlık kapsamında Türkiye'ye yapılan mali yardımların durdurulmasını talep etti. 
 
Seehofer, Alman basınına yaptığı açıklamada, "Ankara'dan yeni bir provokasyonun olmadığı tek bir hafta geçmiyor" diye konuştu. Seehofer "AB üyeliğine hazırlık amacıyla yapılan tüm mali yardımlar bir an önce kesilmelidir" dedi.
 
Seehofer, 2010 yılına kadar Avrupa Birliği bütçesinden Türkiye'ye aktarılması öngörülen yaklaşık 4 milyar 200 milyon euronun ödenmemesini talep etti.
 
Kauder: Türkiye Avrupa değerlerinin ışık yılı uzağında
 
Hristiyan Birlik Partileri Meclis Grup Başkanı Volker Kauder de Türkiye'yi sert bir dille eleştirdi. Kauder, pazar akşamı Berlin'de katıldığı Hristiyan Demokrat Birlik'in (CDU) "din özgürlüğü" konulu etkinliğinde Türkiye'nin Avrupa değerlerinin ışık yılı uzaklığında olduğunu kaydetti.
 
CDU'lu politikacı, Türkiye'de en önemli insan hakı olan din özgürlüğünün bulunmadığını savundu.
 
Cem Özdemir
 
Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir de Schweriner Volkszeitung’un pazartesi günkü baskısında yer alan açıklamasında Türkiye’de tutuklu Alman vatandaşlarına değinerek Ankara'ya yönelik daha sert bir tutum izlenmesini talep etti. 
 
Almanya'nın Schwerin kentinde yaşayan David B.'nin Türkiye'de yaklaşık 5 aydır tutuklu olduğunun ortaya çıkmasının;
 
"Erdoğan rejiminin tüm muhalif seslere karşı vicdansızlığını bir kez gösterdiğini" kaydeden Özdemir, Erdoğan hakkında "Ülkemize karşı rehine topluyor" diye konuştu. 
 
Erdoğan'ın sadece sertlik ve paranın dilinden anladığını belirten Özdemir;
"İşte bunları, vatandaşlarımızın ve Erdoğan rejiminin tüm siyasi tutuklularının serbest bırakılması için kullanmalıyız" diye konuştu. 
 
Schulz: Erdoğan'a süre tanınmalıcool
 
Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) başbakan adayı Schulz da Pazar günü yaptığı açıklamada Erdoğan'a birkaç haftalık bir süre tanınmasını talep etmişti. 
 
Schulz eğer bu süre içerisinde Türkiye'de tutuklu Alman vatandaşları serbest bırakılmazsa Gümrük Birliği görüşmelerinin ve AB üyelik yardımlarının kesilmesini talep etmişti.
 
©28 Ağustos 017- Deutsche Welle Türkçe
Reuters/KNA/BD/HS
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.