Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

DHA'nın haberine göre Halk Oyunları yarışması için Macaristan'a giden 16 kişilik ekipten 11'i iltica etti. Türkiye'ye sadece 5 kişi döndü. (darısı, henüz kaçamayanların başına)
 
 
 
Ankara Kent Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğu Derneği kafilesi Macaristan'da yapılan bir organizasyona katıldı.
 
Ancak yaş ortalaması 20'nin üzerinde olan ve yeni lisans çıkardıkları öğrenilen 16 kişilik kafileden 11'inin Macaristan'a iltica ettikleri ortaya çıktı.
 
Ankara Kent Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğu Derneği 5-10 Kasım 2017 tarihleri arasında Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de yapılan 5. halk oyunları yaza veda etkinliğine davet edildi.
 
1 KASIM'DA TÜRKİYE'DEN AYRILDILARblush
 
Özel davet ile etkinliğe katılan 16 kişiden oluşan kafile resmi yazı ile yasa gereği yurt dışına çıkabilmek için, Halk Oyunları Federasyonu'na müracaat etti. Pasaportlarını ve görev yazılarını temin eden kafile, 5 Kasım'ı da beklemeyerek 1 Kasım 2017 tarihinde Türkiye'den ayrıldı ve Macaristan'a gitti.
 
HEPSİNİN LİSANSLARI YENİdevil
 
Derneğin Temmuz 2017 tarihinde Bosna Hersek'te bir organizasyona gittiği ve tüm kafilenin döndüğü öğrenilirken, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu bu yıl içinde 86 dernek veya kulüp için yurt dışı onayı verdi. Ancak son onayda gözden kaçan bir detay ise Macaristan'a giden kafilenin hepsinin lisanslarının yeni olması.
 
SPOR BAKANLIĞI SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUdevil
 
Spor Bakanlığı, federasyon ve dansçı sporcular hakkında soruşturma açtı ve suç duyurusunda bulundu.
 
Emniyette dönmeyen 11 kişi ile dönen 5 kişinin isimleri soruşturma ve takip gereği gizli tutulurken, Spor Bakanlığı müfettişlerinin geniş çaplı bir soruşturma başlattıkları belirtildi.
 
HALK OYUNLARI FEDERASYONU HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILDI
 
Uluslararası yapılanması olmayan Türkiye Halk Oyunları Federasyonu hakkında da soruşturma açıldığı ve emniyet ile müfettişlere konu hakkında bilgi verdikleri kaydedildi.
 
05 Aralık 2017- Sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.