Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Göstericiler, “Müslüman Filistin halkının başkenti Kudüs olan bağımsız bir devlete sahip olma hakkına sahip” olduğunu dile getirdi. (Kaldı ki, bizde de satılık şefler çok. Kürdistan demek, 'seroklar' demek değil! d.d.com)
 
 
ABD Başkan Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak belirlemesi kararını protesto eden ve Filistin için bağımsız devleti destekleyen İstanbul'da yürüyüş düzenleyen göstericiler Kürdistan devletine karşı.
 
Dün Cama Namazı'ndan sonra İstanbul'daki Fatih Cami'nin önünden binlerce gösterici Filistin bayrakları ve İsrail karşıtı pankartlarla Filisitinlilere destek yürüyüşü düzenledi.
 
Göstericiler, “Müslüman Filistin halkının başkenti Kudüs olan bağımsız bir devlete sahip olma hakkına sahip” olduğunu dile getirdi.
 
Rûdaw muhabiri, büyük çoğunluğu Müslüman olan Kürt milleti için de bağımsız devlet hakkını destekleyip desteklemediğini sordu.
 
Halil İbrahim adlı gösterici, “Allah'ın izniyle Filistin devleti geliyor. Sadece Müslümanlar için bir devlet” dedi.
 
Kürtlerin Müslüman bir millet olarak devlet sahibi olması açısından Filistinlilerin sahip olduğu aynı haklara sahip mı” sorusuna, Halil İbrahim, “Bu ayrı bir mesele Kürt devleti sadece İsrail'in çıkarlarına hizmet ediyor” yanıtını verdi.
 
İstanbul sakinlerinden Ayşe Nur ise, Kürtlerin bağımsızlık arzusuyla ilgili hiçbir sorun yaşamadığını ifade ederek, “Küresel güçler bölgede bir oyun oynuyor. Bunu kabul etmeyiz” ifadelerini kullandı.
 
Gösterilere katılan Güney Sudanlı Abdullah İslam ise, “Müslüman, Kürt, Türk her yerde birlikte olmalı” dedi.
 
10 Aralık 2017-NerinaAzad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.